توضیح وحید هاشمیان درباره بازیکنانی که واکسن زدند

بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی ایران امروز با حضور در مرکز تیم‌های ملی در آستانه مسابقات انتخابی جام جهانی واکسینه شدند.

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، وحید هاشمیان مربی تیم ملی اما درباره این اتفاق و آخرین وضعیت تیم ملی توضیحاتی به سایت فدراسیون ارائه داد و صحبت‌های خود را این‌گونه آغاز کرد و گفت: همان‌طور که همه مردم عزیز و جامعه فوتبال ایران در جریان هستند، تیم ملی ایران قرار است اولین بازی خود را در مرحله اول انتخابی جام جهانی در تاریخ سیزدهم خرداد برگزار کند. با توجه به نتایج کسب شده از قبل و شرایط حساس جدول و فاصله ایجاد شده بین بازی‌ها به دلیل تعویق چندباره برنامه مسابقات، ستادی در فدراسیون فوتبال برای حمایت از تیم ملی ایران تشکیل شد. در این ستاد اعضای کادر فنی، پزشکی، تدارکاتی، تشریفاتی، اداری و مسوولان فدراسیون که با تیم ملی مرتبط هستند، حضور دارند و برنامه ریزی برای حمایت تمام قد از تیم ملی انجام می‌گیرد.

وی افزود: شیوع موج جدید کرونا در کشور و آمار نگران‌کننده مبتلایان شرایطی را به وجود آورد که با کمک مسوولان مقدمات واکسینه شدن اعضای تیم ملی فراهم شود. وضعیت فعلی کشور به شکلی است که ما جای ریسک نداریم و با آمادگی کامل باید وارد مسابقات شویم. به همین ترتیب از دست دادن حتی یک نفر از بازیکنان، مربیان، اعضای کادر تدارکات و پشیتیبانی می‌تواند به تیم ملی آسیب جدی وارد کند. جا دارد از تمام مسوولانی که مقدمات واکسن زدن اعضای تیم ملی را فراهم کردند به عنوان یکی از اعضای کادر فنی قدردانی و تشکر کنم. این کار را بسیاری از کشورها انجام دادند و واکسینه شدن باعث شد که یکی از نگرانی‌های بزرگ ما رفع شود.

اما در روزهای اخیر گمانه‌زنی‌های زیادی درباره لیست نهایی تیم ملی در محافل ورزشی و رسانه‌ای وجود داشته است. وحید هاشمیان درباره ابهامات مربوط به لیست تیم ملی هم گفت: توجه داشته باشید که ما یک لیست کلی از بازیکنانی که شرایط حضور در تیم ملی را دارند آماده می‌کنیم. در کنار آن تمام مسابقات لیگ داخلی و بازیکنان خارج از کشور را رصد و آنالیز می‌کنیم. کادر فنی از تمام شرایط بازیکنان فوتبال ایران اطلاعات کامل در اختیار دارد و در آخر با سنجیده شدن تمام شرایط نفرات لیست نهایی انتخاب می‌شود.

مربی تیم ملی فوتبال ایران هم چنین بیان کرد: توجه داشته باشید نفراتی که واکسن زدند، بازیکنان لیست نهایی تیم ملی نیستند و طبق لیست کلی برای واکسن و ویزای آنها اقدامات لازم انجام شد. کادر فنی هم چنان عملکرد بازیکنان را رصد و آنالیز می کند و ان‌شالله به زودی برای اردوی کیش، لیست نهایی بازیکنان اعلام خواهد شد. به هر حال تا زمان تشکیل اردوی نهایی ممکن است بازیکنی بیمار شود یا آسیب ببیند و به همین دلیل ما هنوز لیست نهایی را اعلام نکرده‌ایم.

وحید هاشمیان درباره چهار مسابقه حساس و سرنوشت ساز پیش روی تیم ملی ایران هم گفت: در این مدت کوتاهی که از شروع به کار مدیریت جدید فدراسیون گذشته، ما انصافا حمایت زیادی از سوی فدراسیون و مسوولان مشاهده کردیم. آنها برای تدارکات و حمایت مادی و معنوی از تیم ملی سخت در تلاش هستند. در داخل تیم ملی هم بین مربیان و اعضای کادر مدیریتی و پیشتیبانی اتحاد و همدلی خوبی شکل گرفته و بازیکنان هم خدا را شکر طبق آنالیزی که انجام داده‌ایم شرایط خوبی دارند.

وی اضافه کرد: با توجه به شناختی که از وضعیت فعلی فوتبال کشور دارم و نیز تجربه ای که خودم با تیم ملی در چنین شرایطی داشتم، مطمئن هستم که موفق می‌شویم. بازیکنان تیم ملی ایران در شرایط سخت همیشه دست به انجام کارهای بزرگ زده اند. ما این آمادگی را داریم که در هر نقطه ای از آسیا مقابل حریفان قرار بگیریم و پیروز شویم. امیدوایم این همدلی در سطح جامعه هم روز به روز بیشتر و بیشتر شود و رسانه‌ها و مردم به حمایت تمام قد از تیم ملی ایران بپردازند.

هاشمیان در پایان گفت: در ابتدای صحبت‌ها درباره واکسینه شدن تیم ملی حرف زدیم. جا دارد همه آرزو کنیم که این بیماری منحوس هرچه زودتر از کشور ما و تمام دنیا ریشه کن شود و تمام مردم کشور عزیزمان هم با مساعدت مسوولان واکسینه شوند و همه به زندگی طبیعی خودمان برگردیم.