کاهش ۲۲ درصدی ترددها در تعطیلات عید فطر/ صدور بیش از ۷ میلیون جریمه کرونایی

سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه بازدید از مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با حضور در جمع خبرنگاران گفت: در مجموع در بحث جرائمی که در ارتباط با کرونا اعمال شده، تعداد جرائم اعمال شده از ابتدای شیوع کرونا در سال ۹۹ تا کنون بیش از هفت میلیون است.

وی با بیان اینکه طی این مدت، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه نیز با تذکر پلیس از سفر انصراف دادند، گفت: همچنین بیش از ۷۰ درصد مردم در بحث پرهیز از سفرها رعایت کردند. اما آنچه که رخ داد، مربوط به ۳۰ درصدی است که اصرار به سفر داشتند و در ایام نوروز نیز عمدتا همین موارد بودند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: وقتی ما جرائم را تحلیل می‌کنیم می‌بینیم که برخی خودروها تا ۲۰ بار و برخی حتی تا ۱۰۰ بار به خاطر بی‌توجهی به محدودیت‌هایی کرونایی جریمه شدند که این نشان می‌دهد موضوع بازدارندگی جرائم در مورد این افراد وجود ندارد و متاسفانه رعایت نمی‌کنند.

هادیانفر به اعمال محدودیت ترددها در تعطیلات عید سعید فطر نیز اشاره کرد و گفت: میزان ترددها در ایام تعطیلات عیدفطر امسال به نسبت ایام عید سعید فطر سال قبل ۲۲درصد و نسبت به ایام عیدفطر سال ۹۸ که خبری از کرونا در کشور نبود، ۴۰درصد کاهش را نشان می‌دهد. بنابراین آنچه که تحت عنوان افزایش سفر مطرح می‌شود، صحت ندارد.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر محدودیت و ممنوعیت سفردر ایام عید سعید فطر گفت: این محدودیت ها از ساعت ۱۴ روز ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز شد و تا ۲۴ اردیبهشت ماه ادامه داشت. در این مدت پلیس راهنمایی و رانندگی با بهره‌گیری از ۱۲۹۱ دستگاه دوربین ثبت تخلف و همچنین استقرار نیرو در ۲۶۹۳ نقطه به همراه عوامل انتظامی حضور داشت و در مجموع ۳۷۱هزار و ۴۱۳ دستگاه وسیله نقلیه نیز به دلیل بی‌توجهی به این تذکران اعمال قانون شدند.