توافق ایران و روسیه درباره وضعیت برجام و از سرگیری مذاکرات وین
لاوروف به امیرعبداللهیان: مذاکرات برجام فورا و بدون مورد جدیدی آغاز شود

وزیر خارجه روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود در مسکو بر از سرگیری مذاکرات احیای برجام تأکید کرد.

سرگئی لاور‌وف وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در دیدار با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود در مسکو ضمن خیرمقدم به وزیر امور خارجه ایران برای حضور در فدراسیون روسیه، اظهار داشت: علیرغم شیوع کرونا گفت‌وگوی سیاسی منظمی بخصوص در سطح روسای جمهور دو کشور داریم. در مکالمات تلفنی روسای جمهور دو کشور در ماه‌های اوت و سپتامبر توافقاتی شده بود که امروز درباره عملیاتی کردن این توافقات صحبت خواهیم کرد.

وی به پذیرش عضویت دائم ایران به سازمان همکاری شانگ‌های اشاره کرد و گفت: زمینه جدیدی در دستورکار روابط دوجانبه بعد از پذیرش عضویت ایران در سازمان همکاری شانگ‌های ایجاد شده است.

لاوروف عنوان کرد: در اولویت‌های صحبت‌های امروزمان درباره وضعیت برجام و ضرورت از سرگیری مذاکرات در این زمینه و توافقاتی که حاصل کردیم، خواهد بود که ازسرگیری این توافق بدون هیچ اضافه و مورد جدیدی باید صورت بگیرد.

وزیر خارجه روسیه گفت که در دیدار امروزش با امیرعبداللهیان درباره سایر مسائل منطقه‌ای از جمله سوریه، خاورمیانه و شمال آفریقا گفتگو خواهد کرد.

لاوروف خطاب به امیرعبداللهیان بیان کرد: سفر شما بسیار به موقع است و مجددا خوشامد عرض می‌کنم.

امیرعبداللهیان: روند بررسی مذاکرات وین در ایران در حال اتمام است

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز گفت: روند بررسی مذاکرات وین در دولت جدید ایران در حال اتمام و نهایی شدن است و به زودی گفت وگوهای وین از سر گرفته می شود.