مقصد علیرضا بیرانوند کدام تیم است؟

عالم و آدم می‌دانند که علیرضا بیرانوند تصمیم قطعی‌اش را برای بازگشت به لیگ ایران گرفته است. به‌طور کلی در اروپا به او خوش نگذشت. بیرو در آنتورپ نیمکت‌نشین شد، به امید بازی بیشتر به‌صورت قرضی راهی بواویشتای پرتغال شد، اما وضعش تغییری نکرد و حالا دوباره باید به آنتورپ برگردد. او به وضوح نسبت به بازگشت به فوتبال ایران و مشخصا حضور دوباره در پرسپولیس ابراز تمایل می‌کند. سرخپوشان هم که به‌شدت با مشکل دروازه‌بانی مواجه هستند، منتظرند تا پنجره باز شود و بیرو را صید کنند. این وسط، اما یک مشکل بزرگ وجود دارد؛ اینکه هنوز یک فصل از قرارداد بیرانوند با باشگاه بلژیکی باقی‌مانده و آنتورپ باید رضایتنامه او را صادر کند.

گفتیم که این باشگاه نیاز فنی به گلر ایرانی ندارد، اما مسلما بدش نمی‌آید که در ازای صدور رضایتنامه بیرانوند مبلغی پول بگیرد. اخیرا برخی رسانه‌های داخل کشور هزینه احتمالی پرسپولیس بابت جذب بیرانوند را حدود یک میلیون دلار تخمین زده‌اند که مسلما پرداخت آن خارج از توان سرخ‌ها خواهد بود.

در چنین شرایطی، اما یک خطر بزرگ پرسپولیس را تهدید می‌کند؛ اینکه بیرانوند هم به سرنوشت شهریار مغانلو دچار شود و یکی از باشگاه‌های رقیب داخل کشور او را از چنگ قرمز‌ها دربیاورد. اگر خاطرتان باشد بعد از حضور قرضی و موفقیت‌آمیز مغانلو در پرسپولیس، این باشگاه خواهان دریافت رضایتنامه قطعی او از سانتاکلارا شد، اما توقع مالی باشگاه پرتغالی زیاد بود.

وقتی پرسپولیس عقب کشید، سپاهان جلو رفت و با صدور رضایتنامه محمد محبی برای سانتاکلارا (و شاید هم پرداخت مبلغی جداگانه) موفق به جذب مغانلو شد. پرسپولیس به‌شدت از این بابت ضرر کرد و تا آخر فصل هم بحران خط حمله قرمز‌ها حل نشد. حالا هم ممکن است یکی از رقبا همین داستان را در مورد بیرانوند تکرار کند و برای جذب گلر ایرانی با آنتورپ وارد مذاکره شود. به هر حال پرسپولیس مشکلات مالی خاص خودش را دارد. آنتورپ هم اگر ببیند بیرانوند چند مشتری در ایران دارد، به این راحتی‌ها او را آزاد نخواهد کرد. مجموعه این مسائل کار باشگاه پرسپولیس را برای برگرداندن این دروازه‌بان ملی‌پوش دشوار می‌کند.