قیمت ساندویچ ترکید/ همبرگر چندنرخی شد

در حالی که قیمت ساندویچ فلافل، ارزان‌ترین ساندویچ در مناطق میانی و متوسط شهر تهران بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان بود، طی دو روز اخیر قیمت این پرس غذا به بیش از سی هزار تومان افزایش یافته است.

نکته عجیب اینجاست که امروز بسیاری از واحد‌های فست فودی فروش آنلاین خود را متوقف کرده و از عدم خدمات‌رسانی آنلاین به مشتریان خبر دادند.

توضیح اغلب این واحد‌ها به گرانی ناگهانی قیمت ساندویچ بازمی‌گشت. مسئول یک ساندویچی در این خصوص گفت: قیمت‌ها در اپلیکیشن‌ها و سایت هنوز به روزرسانی نشده ترجیح دادیم فروش آنلاین را برای پیشگیری از مشکل متوقف کنیم.

مدیران ساندویچی‌ها دلیل گرانی شدید قیمت‌ها را مرتبط با افزایش قابل توجه قیمت نان ساندویچی دانسته و می‌گویند در این دو روز قیمت هر نان تا ۱۰ هزار تومان افزایش یافته و برخی تولیدکنندگان نان فانتزی حتی از تحویل نان باگت به این قیمت نیز خودداری کرده و معتقدند قیمت نان بیش از این میزان است.

قیمت همبرگر ساده در اغلب ساندویچی‌ها در مناطق میانی شهر به بیش از پنجاه هزار تومان رسیده است.

متصدی یک واحد فست فودی در منطقه سیدخندان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: قیمت همبرگر ساده ما در اول هفته چهل هزار تومان بود، اما امروز قیمت این ساندویچ که شامل نان، همبرگر ساده، گوجه و خیارشور است، به پنجاه و پنج هزار تومان رسیده است. نکته اینجاست که جدا از گرانی قابل توجه نان باگت که دفعتا قیمت هر ساندویچ را ده هزار تومان بالا برد، افزایش قابل توجه قیمت روغن نیز مشکل مهم دیگر برای فست فودی‎هاست.

وی گفت: در این دو هفته بهای همه چیز از سس و رب تا نان و گوشت افزایش یافته و در نتیجه چاره‌ای جز رشد قیمت نیست.

وی در پاسخ به این سئوال که افزایش ناگهانی قیمت با مشتریان چه کرده است؟ گفت: در دو روز اخیر با وجود تعطیلی، با کاهش شدید مشتریان روبرو بودیم و این امر نشان می‌دهد تفریحی به نام ساندویچ خوردن فعلا از دستور کار خانواده‌ها خارج شده است.

قیمت همبرگر ساده و چیزبرگر هر چند در مناطق میانی شهر در حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان است، اما در مناطق بالاتر شهر تهران به بیش از ۱۲۰ هزار تومان رسیده است.

یک فست فودی در منطقه نیاوران بهای هر ساندویچ همبرگر را ۱۱۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت ابتدای هفته قیمت این ساندویچ ۹۰ هزار تومان بود.

کف قیمت همبرگر ساده در ساندویچی‌ها امروز پنجاه هزار تومان بود، اما بازه قیمتی این ساندویچ بین ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است.

در عین حال قیمت همبرگر با قارچ و پنیر ۱۴۵ هزار تومان از سوی وی اعلام شد. به گفته متصدی این فست‌فودی قیمت این نوع ساندویچ پرطرفدار هفته گذشته ۱۲۰ هزار تومان بود.

قیمت ساندویچ‌هایی، چون کوکوسبزی، بندری و سوسیس که غالبا خریداران فراوان در میان طبقات کم درامد جامعه داشت نیز در اغلب مناطق تهران از ۵۰ هزار تومان فراتر رفته و رشدی نزدیک به ۲۰ هزار تومان را تجربه کرده است.

بهای یک ساندویچ فلافل در خیایان امام حسین نیز برابر با ۳۵ هزار تومان اعلام شد. متصدی صدور فیش در این واحد فلافلی به خبرنگار ما گفت قیمت این ساندویچ به واسطه رشد قیمت نان تنها ۱۰ هزار تومان گران شده است، اما در صورتی که مشتری فلافل با قارچ و پنیر بخواخد باید قیمتی در حدود ۵۰ هزار تومان بپردازد.

منبع: قرن نو