ظرفیت پذیرش در آزمون استخدامی چقدر است؟

جزئیات آزمون استخدامی اعلام شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر تجارت‌نیوز را دنبال کنید.

حسن مروتی سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام این خبر گفت: از سال ۱۳۹۴ تاکنون، تعداد ۹ دوره آزمون استخدامی برگزار شده که هشت دوره از این آزمون‌ها توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شده است.

وی ادامه داد: سه دوره از آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال‌های ۱۳۹۴، ۱۳۹۵ و ۱۴۰۱ به صورت اختصاصی برگزار شد.

مروتی خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد متقاضیان شرکت‌کننده در آزمون استخدامی ویژه آموزش و پرورش که بیش از ۵۰۰ هزار نفر هستند.


به دلیل آنکه معلمان لازم است در مهرماه سر کلاس حضور یابند و پیش از آن هم دوره‌های آموزشی پیش‌بینی شده، نهمین دوره آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت اختصاصی در روز‌های پنج‌شنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ماه برگزار شد.

وی یادآور شد: حدود ۹۳ هزار نفر نیز داوطلب رشته‌های شغلی سایر دستگاه‌ها اجرایی در نهمین دوره آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی هستند که آزمون آن‌ها در ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور در مورد شرایط برگزاری آزمون ویژه رشته‌های شغلی آموزش و پرورش، گفت: خوشبختانه با تمهیدات پیش‌بینی شده روند برگزاری آزمون مطلوب بوده و دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شده است.

در برگزاری این آزمون اقدامات لازم برای شرکت نابینایان و کم‌بینایان در نظر گرفته شده که رضایت داوطلبان را در پی داشته است.