تبلیغات
خرید بیمه شخص ثالث ارزان از همه شرکت‌ها در پلتفرم بیمه دات کام

همان‌طور که می‌دانید بیمه شخص ثالث یکی از مهم‌ترین بیمه نامه‌هایی است که برای وسایل نقلیه در نظر گرفته شده است. خرید بیمه ثالث برای صاحبان وسایل نقلیه و راننده یکی از دغدغه‌ها است. جدا از خرید، باید بررسی‌هایی انجام شود تا بهترین بیمه نامه را با سقف تعهدات و پوشش‌ها خریداری کرد تا باعث کاهش خسارت‌ها از روی دوش راننده مقصر شود. افزایش تعداد شرکت‌های بیمه در ایران، بعضا باعث می‌شود تا خیلی از افراد برای انتخاب شرکت بیمه گیج شوند. در این مطلب سعی داریم درباره چگونگی انتخاب بهترین شرکت در فروش بیمه شخص ثالث توضیحاتی ارائه کنیم با ما تا انتهای متن همراه باشید.

بیمه شخص ثالث چیست؟

تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات به جان و اموال را جبران می‌کند. در این‌گونه اتفاقات راننده مقصر هم می‌تواند از مزایای بیمه حوادث راننده استفاده کند. باید توجه داشت که بیمه حوادث راننده فقط زیان‌های جانی را به عهده می‌گیرد و در مقابلِ زیان‌های مالی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث دو نوع خسارت جانی و مالی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و خسارت‌ها را جبران خواهد شد.

پوشش جانی اشخاص ثالث

پوشش جانی بیمه شخص ثالث مواردی مانند: خسارت ناشی از فوت، نقص عضو، ازکارافتادگی و هزینه‌های پزشکی را برای اشخاص زیان دیده جبران خسارت می‌کند. با توجه به مبغ دیه سال ۱۴۰۱ مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان به عنوان خسارت در ماه‌های حرام در نظر گرفته شده است.

پوشش مالی بیمه شخص ثالث

تمام خسارت‌های مالی که به افراد زیان دیده شده در حادثه رانندگی وارد می‌شود، تحت پوشش بیمه شخص ثالث است. میزان تعهد‌های مالی در ابتدای سال حداقل معادل ۲۰ میلیون تومان است و برای بالا بردن سقف تعهدات شرکت‌های بیمه باید حق بیمه بیشتری پرداخت کرد.

بسیاری از راننده‌ها این سوال را دارند که چرا سقف تعهدات مالی را افزایش دهند؟ دلیل آن هم این است که در طی سال‌های اخیر قیمت خودرو‌ها با رشد بیشتری مواجه شده است و برای جبران خسارت‌های خودرو‌های لوکس بهتر است که سقف تعهدات بیمه‌ای خود را افزایش دهید.

پوشش حوادث راننده مقصر

پوشش حوادث راننده یکی از پوشش‌های بیمه شخص ثالث است که خسارت‌های جانی ناشی از حادثه را برای راننده مقصر جبران می‌کند. این خسارت‌ها شامل: آسیب بدنی یا فوت، نقص عضو، ازکارافتادگی و هزینه‌های پزشکی است که تا سقف دیه در ماه‌های عادی جبران خسارت می‌شود.

خرید بیمه شخص ثالث ارزان از همه شرکت‌ها در پلتفرم بیمه دات کام

بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی را پوشش می‌دهد

محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث و مبلغ دیه سال ۱۴۰۱

دیه کامل یک فرد مسلمان در ماه‌های حرام از مبنای اصلی محاسبه نرخ حق بیمه ثالث است. دیه در ابتدای هر سال و از سوی قوه قضاییه محترم اعلام می‌شود و برای بیمه مرکزی ارسال خواهد شد. سپس بیمه مرکزی مبلغ مشخص شده را به شرکت‌های بیمه‌ای اعلام می‌کند. در سال ۱۴۰۱ مبلغ دیه در ماه حرام و عادی به ترتیب برابر با ۸۰۰ و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. همچنین حداقل نرخ بیمه شخص ثالث ماشین، یک چهارم از دیه اعلام شده است.

نحوه محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث

علاوه بر مبلغ دیه، عوامل مختلف دیگری هم بر نحوه محاسبه و قیمت‌هایی نرخ حق بیمه تاثیر گزار خواهند بود. این عوامل شامل موارد زیر است:

● درصد تخفیف بیمه نامه راننده: راننده‌ها با توجه به نوع رانندگی کم خطری که انجام می‌دهند، به طور میانگین درصدی از تخفیف بیمه شخص ثالث را به خود اختصاص خواهند داد.

● میزان جریمه دیرکرد تمدید بیمه: اگر بیمه نامه خود را تمدید نکنید، به صورت روزانه جریمه دیرکرد به مبلغ اصلی حق بیمه اضافه خواهد شد.

● تاریخ انقضای بیمه ثالث قبلی: با توجه به اجباری بودن بیمه ثالث، در صورت اتمام انقضای بیمه نامه و عدم تمدید آن، دچار تخلف شده و جریمه خواهید شد.

● میزان تعهدات در پوشش‌ها: هر بیمه نامه‌ای با توجه به میزان پوشش‌ها و میزان ریسک انتخاب شده از سوی بیمه‌گزار، شامل دریافت حق بیمه است.

● تخفیف عدم خسارت در بیمه ثالث: اگر از کوپن‌های بیمه نامه خود استفاده نکنید شامل تخفیف بیمه نامه خواهید شد.

● موارد دیگری مانند: سال سال ساخت ماشین، تعداد سیلندر و کاربری خودرو نیز جزو موثر بر قیمت بیمه شخص ثالث است.

خرید بیمه شخص ثالث ارزان از همه شرکت‌ها در پلتفرم بیمه دات کام

داشتن بیمه شخص ثالث برای هر راننده و خودرویی الزامی است

مدت اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث

مدت اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث می‌تواند بلندمدت یک ساله یا کوتاه مدت یعنی چند روزه باشد. خرید بیمه شخص ثالث به صورت سالانه مقرون به صرفه‌تر است، ولی اگر می‌خواهید در عرض چند ماه آتی وسیله نقلیه خود را بفروشید یا مشکل در پرداخت نقدی حق بیمه شخص ثالث دارید می‌توانید از بیمه نامه کوتاه مدت یا حتی چند روزه شخص ثالث بهره‌مند شوید.

برای خرید بیمه شخص ثالث از معتبرترین کارگزاری آنلاین بیمه به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/thirdparty

خرید ارزان‌ترین بیمه ثالث از بیمه دات کام

به طور کلی اهمیت خرید بیمه نامه شخص ثالث برای همه افراد مشخص است و با توجه به توضیحاتی که در این متن داده شد، شرکت‌های بیمه این بیمه نامه را ارائه می‌کنند و برای اینکه بتوان بهترین بیمه شخص ثالث را خریداری کنید، نیاز به استعلام و مقایسه بیمه نامه خواهید داشت. پیشنهاد ما این است که از کارگزاری‌های آنلاین بیمه استفاده کنید. بیمه دات کام یکی از کارگزاری‌های آنلاین برای تهیه انواع بیمه نامه است.

کافی است که به وب سایت bimeh.com وارد شوید و در صفحه اصلی و بخش منوی محصولات، بیمه شخص ثالث خود را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز بیمه‌ای، در کوتاه‌ترین زمان خرید آنلاین بیمه خودرو را تجربه کنید. همچنین می‌توانید از تخفیف‌های خاص بیمه دات کام هم استفاده کنید.