کشف ۳۰۰ هزار لیتر سوخت از یک کارخانه متروکه در تهران
مامور قلابی پلیس دستگیر شد

سرهنگ دوست‌علی جلیلیان با اشاره به اقدامات فرماندهی انتظامی ویژه ری در روز گذشته گفت:‌ در روز گذشته به پرونده‌های متعددی در سطح حوزه استحفاظی شهر ری رسیدگی شده و تعدادی سارق و ... بازداشت شدند. یکی از پرونده‌ها نیز مربوط به کشف بیش از ۳۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق است. در این پرونده ماموران پلیس ری، ۳۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق با عرضه خارج از شبکه و ۳۰ هـزار لیتر روغن موتور تقلبی را کشف کردند.

وی افزود:‌ رسیدگی به این موضوع پس از انجام در رصدهای اطلاعاتی و پس از اطلاع ماموران از دپوی مقدار فراوانی سوخت و فرآورده‌های نفتی در یکی از کارخانه‌ها متروکه شهرستان ری در دستورکار ماموران قرار گرفت و آنان در جریان تحقیقات خود متوجه شدند که هزاران لیتر سوخت در این محل جمع آوری شده است و به صورت خارج از شبکه توزیع می‌شود.

فرمانده انتظامی ویژه شهر ری با اشاره به اخذ مجوز عملیات از مقام قضایی، گفت: در ادامه ماموران به محل کارخانه متروکه واقع در محدوده قیامدشت رفته و متوجه شدند که مالک کارخانه با همکاری همدستش این محل را به انبار دپوی فرآورده‌های نفتی تبدیل کرده است که در این همین راستا این دو نفر دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

جلیلیان افزود: همچنین محل مذکور نیز مورد بازدید قرار گرفت که در جریان آن ۳۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع و ۳۰ هزار لیتر روغن موتور تقلبی که بیش از ۹۰ میلیارد ریال ارزش ریالی داشت، کشف و ضبط شد.

به گفته وی، با دستور مقام قضایی این کارخانه متروکه پلمب شده و دو متهم دستگیر شده با پرونده متشکله برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

دستگیری مامورنمای سارق

فرمانده انتظامی ویژه شهرستان ری به دستگیری سارق مامورنما نیز اشاره کرد و گفت:‌ این فرد و همدستش با معرفی خود به عنوان مامور پلیس اقدام به زورگیری و سرقت از اتباع کشورهای خارجی در محدوده حسن آباد فشافویه کرده بودند. رسیدگی به این پرونده در پی وقوع چند فقره سرقت از تبعه کشورهای همسایه در دستور کار ماموران قرار گرفت و در جریان آن مشخص شد که دو سارق با معرفی خود به عنوان مامور اقدام به سرقت از این افراد کرده‌اند.

وی با اشاره به انجام تحقیقات میدانی برای شناسایی و دستگیری سارقان، گفت:‌ در پی‌جویی‌های انتظامی مشخص شد که سرقت‌ها توسط دو مرد جوان انجام شده که چهره این افراد مورد شناسایی قرار گرفت. همچنین در شاخه دیگری از بررسی‌ها مخفیگاه یکی از متهمان در محدوده اسلامشهر مورد شناسایی قرار گرفت و ماموران پس از هماهنگی و اخذ مجوز قضایی، این فرد را روز گذشته دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: متهم پس از انتقال به مقر انتظامی به پنج فقره سرقت در پوشش مامور پلیس با همکاری همدستش در محدوده حسن آباد فشافویه اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. همچنین دستگیری متهم دوم پرونده و شناسایی دیگر مالباختگان نیز در دستورکار قرار دارد.