تساوی پرسپولیس برابر ذوب‌آهن در نیمه نخست

در یکی از دیدارهای مهم هفته نخست بیست‌ودومین دوره لیگ برتر فوتبال، تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۹ در ورزشگاه فولادشهر با قضاوت موعود بنیادی‌فر به مصاف ذوب‌آهن رفت که نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

پرسپولیس که فصل قبل را با ناکامی بزرگی به پایان رساند و پس از پنج قهرمانی متوالی، کاپ قهرمانی لیگ را به رقیب سنتی خود یعنی استقلال واگذار کرد، به‌دنبال این بود فصل جدید را با موفقیت آغاز کند تا بتواند از همین ابتدا به عنوان یک مدعی خودش را نشان دهد.

تیم مهدی تارتار هم فصل قبل در هفته‌های پایانی توانست از پرسپولیس دو امتیاز بگیرد تا در قهرمان نشدن سرخپوشان نقش نسبتا زیادی را ایفا کند.

ذوب‌آهن هم دوست ندارد تا در این دیدار خانگی امتیاز از دست دهد و به‌دنبال این بود تا آغاز خوبی در فصل جدید داشته باشد.

سرمربیان دو تیم به دلیل محرومیت از روی سکوها بازی را دنبال می‌کنند.

همچنین دراگان اسکوچیچ و زگانیر با حضور در اصفهان این جدال را از نزدیک تماشا می‌کنند.

در ثانیه ۱۵ این بازی پرسپولیسی‌ها شوت راه دوری را به سمت دروازه میزبان شلیک کردند که فرعباسی این توپ را مهار کرد.

در دقیقه ۹ هم در صحنه‌ای مشابه، در نخستین موقعیت بازی ذوب‌آهن صاحب موقعیت شد که بیرانوند مهار کرد.

در دقیقه ۱۵ هم ضربه صادق صادقی از راه دور را بیرانوند به آسانی مهار کرد.

در دقیقه ۲۱ پرسپولیسی‌ها روی یک حرکت ترکیبی زیبا خلق موقعیت کردند. در این دقیقه پاس مهدی ترابی، عبدی را در موقعیتی خوب قرار داد اما این بازیکن با خودخواهی توپ را از زاویه بسته به سمت دروازه میزبان شلیک کرد که فرعباسی باردیگر این توپ را مهار کرد.

در واپسین موقعیت بازی در نیمه نخست پرسپولیسی‌ها در محوطه جریمه با ضربه اسماعیلی‌فر صاحب موقعیت شدند که ضربه این بازیکن پس از برخورد با مدافع ذوب به بیرون رفت.

در ادامه تلاش دو تیم ثمری نداشت و نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

ترکیب ذوب‌آهن:

حبیب فرعباسی، محمد قریشی، نادر محمدی، آرمان قاسمی، مسعود ابراهیم زاده، پویا پورعلی، صادق صادقی، سجاد جعفری، سعید باقرپسند، سجاد آشوری و امیرحسین جدی.

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، گولسیانی، فرشاد فرجی، علی نعمتی، دانیال اسماعیل‌فر، کامیابی نیا، میلاد سرلک، مهدی ترابی، سعید صادقی، سروش رفیعی و مهدی عبدی.

کارت زرد:

صادق صادقی، نادر محمدی- ذوب‌آهن