جزئیات انفجار مرگبار در بازار بزرگ سورمالو در ایروان

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، ستونی از دود سیاه را بر فراز شهر نشان می‌دهد. به‌گزارش خبرگزاری فرانسه صدای چندین انفجار شنیده شده است.

خبرگزاری اینترفاکس روسیه به نقل از سرویس اورژانس ارمنستان گزارش داده که این انفجار در ساختمانی در بازار سورمالو رخ داده که در آنجا وسایل آتش‌بازی فروخته می‌شده است. این بازار در جنوب شهر ایروان، پایتخت ارمنستان واقع شده است.

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که انفجار‌هایی پیاپی در بازار بورمالو رخ داده و مردم در حال فرار از محل حادثه هستند.

خبرگزاری روسی ایتارتاس به نقل از شهردار ایروان گزارش داده که تعداد نامشخصی از مردم زیر آوار گرفتار شده‌اند و هنوز آمار دقیقی در خصوص قربانیان این حادثه در دست نیست.

وزارت شرایط اضطراری ارمنستان اعلام کرده که ۱۰ ماشین آتش‌نشانی برای خاموش کردن آتش در محل حضور یافتند و ۱۰ ماشین دیگر هم برای کمک در این زمینه به بازار سورمالو فرستاده شدند. این وزارتخانه همچنین اعلام کرده که دست‌کم یک نفر کشته و ۲۰ زخمی بر جای مانده است.

رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند با توجه به اینکه تعداد نامشخصی از مردم زیر آوار و حریق آتش گرفتار مانده‌اند، تعداد تلفات این حادثه افزایش خواهد یافت.