کشف احتکار ۳ میلیارد تومانی اقلام دارویی در ساری

محمد محمدپور با اعلام خبر فوق، اظهار کرد: در اجرای طرح مبارزه و مقابله با اقلام حساس و سلامت محور جامعه و در پی کسب خبری مبنی بر اینکه مالک یک داروخانه اقدام به احتکار اقلام دارویی در یک مجتمع مسکونی کرده است، موضوع در دستور کار کارشناسان اداره اطلاعات و عملیات پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی افزود: در اجرای این ماموریت، اداره اطلاعات این پلیس با بهره گیری از تجارب تخصصی خود با هماهنگی قضایی و همراهی عوامل انتظامی و اطلاعاتی شهرستان ساری و با کار شبانه روزی از طریق زیر ذره‌بین قرار دادن مکان نگهداری داروهای غیرمجاز که اقدام به دپو انواع اقلام دارویی از قبیل قرص، شربت و آمپول های دارای شرایط نگهداری خاص در یک باب آپارتمان مسکونی کرده بود را شناسایی کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی مازندران، تصریح کرد: ماموران این پلیس پس از هماهنگی های قضایی و با همکاری کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان و شهرستان ساری در بازرسی از انبار نگهداری کالا، یک میلیون و ۲۰۰ هزار قلم دارو را کشف کردند.

محمدپور ارزش داروهای مکشوفه را بالغ بر ۳ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: منزل فوق پلمب و مالک داروخانه و پزشک متخلف پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران در پایان ضمن قدردانی از همراهی نهادهای مردمی در رصد و ارائه اخبار دقیق به پلیس که بیانگر افزایش حس اعتماد در دهه چهارم خدمت پلیس تراز انقلاب باشکوه اسلامی است، از مردم درخواست کرد، در مقابله با قاچاق کالا و احتکار و سایر مسائل امنیتی با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.