خشکاندن و قطع ۱۸۷ درخت در مجموعه ورزشی انقلاب

مهدی پیرهادی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره قطع درختان مجموعه ورزشی انقلاب تهران گفت: متاسفانه جریان اخبار قطع درختان در شرایطی که با کمبود فضای سبز کارآمد مواجه هستیم، ناراحت کننده است؛ به ویژه اگر درختان قدیمی و با ارزش اکولوژیک، به دلایل مختلف در معرض آسیب خشکاندن و قطع قرار بگیرند.

وی افزود: تعدادی از درختان مجموعه انقلاب طی سالهای گذشته خشکانده و قطع شده اما هیچکس تاکنون پیگیر آن نشده است و مردم از دستگاه قضایی انتظار دارند موضوع را پیگیری و نتیجه را به آنها اعلام نماید.

پیرهادی تعداد درختان این مجموعه در سال ۹۸ را ۱۹ هزار و ۵۲۴ اصله درخت عنوان کرد و افزود: این تعداد درخت در حال حاضر به ۱۹ هزار و ۳۲۵ درخت کاهش یافته است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: براساس بررسی‌های انجام شده در سال ۹۸ تعداد ۱۳۰ اصله درخت این مجموعه خشک شده و ۵۷ درخت نیز قطع شده که مجموع آنها ۱۸۷ درخت است.

سازمان بوستان ها دلایل خشکیدن و قطع شدن درختان را با سرعت بررسی کند

پیرهادی با بیان اینکه موضوع قطع درختان به مجموعه ورزشی انقلاب تهران اعلام شده اما این مجموعه تاکنون اقدام خاصی انجام نداده است، اظهار داشت: سازمان بوستان ها باید نسبت به بررسی مجدد این مجموعه و دلایل خشکیدن و قطع شدن درختان سرعت عمل لازم را داشته باشد؛ و علت این امر را به سمع و نظر شهروندان برساند.

وی تاکید کرد: باید بررسی احتمالی و الزام به غرس درختان جدید در این مجموعه انجام شود.

پیرهادی ادامه داد: با توجه به سابقه تاریخی و قدمتی که باشگاه انقلاب برای ارائه خدمات ورزشی به شهروندان دارد، از وزارت ورزش می‌خواهم بررسی موضوع را در اسرع وقت انجام و دلایل این مسئله را اعلام نمایند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با یادآوری این موضوع که در مجموعه‌ها و سازمان‌ها درختان با بُن بالا که دارای ارزش اکولوژیکی زیادی هستند باید به خوبی حفظ و نگهداری شوند، از شهروندان خواست نسبت به اقدامات مشابه خشکاندن و قطع درختان حساس باشند و موضوع را به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اطلاع دهند.

پیگیری جدی قطع درختان توسط کمسیون محیط زیست شورا

بر اساس گزارش دفتر این عضو شورای شهر تهران، وی با تاکید بر اینکه درختان در مجموعه‌های عمومی و دولتی نباید مورد بی‌توجهی قرار گیرند و باید نسبت به برخورد قانونی با خاطیان خشک و قطع کردن درختان در اماکن عمومی و دولتی اقدام ویژه صورت گیرد، گفت: این کمیسیون موضوع قطع درختان را در سال ۱۴۰۱ به طور جدی پیگیری کرده و خواهد کرد.