اولین پیروزی فصلِ استقلال با ساپینتو با شکست ملوان

تیم فوتبال استقلال در هفته دوم لیگ برتر فوتبال از ساعت 19 امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه تختی بندر انزلی به مصاف ملوان رفت و با نتیجه 3 بر یک به برتری دست یافت.

سجاد بازگیر در دقیقه 27 ملوان را پیش انداخت، اما عارف غلامی (58)، مهدی قایدی (79) و مهدی مهدی‌پور (8+90 - پنالتی) موفق به گلزنی شدند تا استقلال با هدایت ریکاردو ساپینتو به اولین برد فصل خود دست یابد. نکته قابل تأمل بازی، اعتراض‌ها و رفتارهای عجیب ساپینتو نسبت به اتفاقات بازی بود که مورد توجه عکاسان و فیلمبرداران قرار گرفت.

استقلال با این پیروزی سه امتیاز شد و موقتاً به رده ششم جدول رده‌بندی صعود کرد و ملوانی‌ها نیز بدون امتیاز در انتهای جدول قرار گرفتند.

ترکیب ملوان: رضا حیدری، سعید کریمی، سجاد بازگیر(76 - سجاد تفضلی)، میلاد شعبانلو (89 - امیرحسین یحیی‌زاده)، مسعود کاظمی، پدرام قاضی‌پور، مجید عیدی، مصطفی نائیج‌پور، صادق بارانی، مهران احمدی (65 - محمود مطلق‌زاده) و مهدی مومنی (76 - میلاد جهانی).

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، صالح حردانی، رافائل سیلوا، روزبه چشمی، عارف غلامی، سعید مهری (72 - آرش رضاوند)، مهدی مهدی‌پور، محمد محبی (80 - آرمان رمضانی)، کوین یامگا (80 - پیمان بابایی)، سجاد شهباززاده (65 - مهدی قایدی) و جعفر سلمانی (46 - ابوالفضل جلالی).

داور: سیدرضا مهدوی

نیمه اول

دقیقه 8: ارسال توپ به محوطه جریمه ملوان را یامگا به سجاد شهباززاده رساند که ضربه این بازیکن پس از برخورد به مدافع تیم میزبان راهی کرنر شد تا اولین خطر بازی ایجاد شود.

دقیقه 13: شوت از راه دور صادق بارانی از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 16: استقلالی‌ها از سمت راست نفوذ کردند که کوین یامگا در موقعیت خوبی قرار گرفت و نزدیک محوطه شش‌قدم اقدام به شوت زدن کرد که دروازه‌بان ملوان توپ را دور کرد.

دقیقه 27: در یک غافلگیری ملوانی‌ها به دروازه استقلال نزدیک شدند که سجاد بازگیر با یک ضربه روپا موفق به باز کردن دروازه سیدحسین حسینی شد.

دقیقه 34: مهدی مومنی با خطا روی رافائل سیلوا با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 38: ارسال یامگا به محوطه جریمه ملوان ضربه سر محمد محبی را به دنبال داشت که دروازه‌بان ملوان آن را دفع کرد.

دقیقه 45: صالح حردانی از داور کارت زرد گرفت.

نیمه دوم

دقیقه 52: ارسال صالح حردانی به محوطه جریمه ملوان به محمد محبی رسید که ضربه او راهی به دروازه نداشت.

دقیقه 55: مهدی مهدی‌پور با خطا روی کاظمین بازیکن ملوان با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه 57: دریبل‌های موفق ابوالفضل جلالی و سانتر او به یامگا رسید که ضربه بی‌دقت این بازیکن پس از برخورد به مدافع ملوان به کرنر رفت.

دقیقه 58: ارسال مهدی‌پور از نقطه کرنر با ضربه سر عارف غلامی وارد دروازه ملوان شد تا کار به تساوی کشیده شود.

دقیقه 67: ملوان در یک ضدحمله می‌توانست به گل برسد که ضربه کاظمین با اختلاف کمی از دروازه حسینی به بیرون رفت.

دقیقه 72: ملوان بار دیگر صاحب ضدحمله شد که سجاد بازگیر پس از عبور از حسینی نتوانست توپ را در چارچوب دروازه قرار دهد.

دقیقه 79: ارسال یامگا به محوطه شش‌قدم ملوان و مهدی قایدی رسید تا او به راحتی دروازه تیم میزبان را باز کند و بازگشتی خوب به استقلال داشته باشد.

دقیقه 82: پیمان بابایی موفق شد در موقعیتی تک به تک دروازه ملوان را باز کند، اما کمک داور پرچم خود را به نشانه خطا بالا برد.

دقیقه 83: یکی از نیمکت‌نشینان استقلال از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه 3+90: روی ارسال میلاد جهانی به محوطه جریمه استقلال یحیی‌زاده می‌توانست موقعیت خوبی ایجاد کند، اما قبل از زدن ضربه مدافعان استقلال توپ را گرفتند.

دقیقه 7+90: مهدی قایدی در محوطه جریمه ملوان توسط سعید کریمی سرنگون شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.

دقیقه 8+90: ضربه پنالتی استقلال توسط مهدی مهدی‌پور وارد دروازه ملوان شد تا این تیم از شکست به پیروزی 3 بر یک برسد.