ارسال ۵۷ آمبولانس نو برای کمک‌رسانی به زائران اربعین
واردات ۱۰۰۰ آمبولانس کمک‌دار تا پایان سال به کشور

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه آیین بهره‌برداری از پایگاه‌ها و ناوگان اورژانس کشور با اشاره به افتتاح و راه‌اندازی ۳۸ پایگاه اورژانس در کشور اظهار کرد: امروز یک پایگاه اورژانس هوایی در جیرفت و مسجد سلیمان، یک آشیانه اورژانس هوایی در ایرانشهر، ۲۰ اتوبوس آمبولانس و ۵۷ دستگاه آمبولانس رونمایی شد. البته یکی از نیازهای اساسی اکنون کشور داشتن آمبولانس برای مناطق سخت‌گذر است.

به گزارش وبدا، وی گفت: این ۵۷ دستگاه آمبولانس در شروع کار به استان‌های مرزی برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی فرستاده می شود.

عین‌اللهی گفت: امسال هم پرسنل اورژانس کشور همزمان با اربعین حسینی در خدمت زائران اباعبدالله الحسین (ع) خواهند بود.

وزیر بهداشت افزود: ما اعلام کرده‌ایم که هر یک از پرسنل علاقه‌مند به حضور در راهپیمایی اربعین است می تواند به عنوان یک ماموریت داخلی در این مراسم باشکوه حضور یابد.

وی با اشاره به نیاز بیمارستان‌های کشور به آمبولانس و فرسوده بودن ناوگان آمبولانس در کشور گفت: با این حرکت ایران خودرو می توانیم نیاز بیمارستانها را با اتکا بر توان داخل حل کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام این خبر که تا پایان سال هزار آمبولانس کمک‌دار وارد کشور می شود، گفت: به دلیل نیاز کشور و شبکه بهداشتی و درمانی باید این واردات صورت گیرد.