جانشین فرمانده انتظامی کشور: همه آزادند که اعتراض کنند

سردار قاسم رضایی جانشین فرماندهی کل انتظامی صبح امروز در چهاردهمین نشست فرماندهی انتظامی کشور با وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشورهای خارجی که در شهرک آزمایش برگزار شد، گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که پایه آن اسلام است و سکاندار این نظام ولی فقیه است. افتخار همه نهادها در کشور اتصال به این مفهوم است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران سه قوا به عناوین ارتش، سپاه و فرماندهی انتظامی دارد که هر قوا مسئولیت‌های مشخصی دارد اما همه با هم پیوسته اند و در راستای آرامش جامعه و امنیت داخلی تلاش می‌کنند.

رضایی گفت: تنها کشوری که هم مأموریت پلیسی و هم مأموریت مرزبانی را انجام می‌دهد فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی است و به همین دلیل مجموعه انتظامی مجموعه‌ای فراپلیسی است.

جانشین فرماندهی کل فراجا گفت: یکی از سازمان‌هایی که بالاترین رتبه در نظرسنجی‌های مختلف را از سوی مردم از نظر محبوبیت دارد، فرماندهی انتظامی است.
رضایی بیان کرد: مرزبانی در عملکرد خود به مقابله با تروریست‌ها و قاچاقچیان می‌پردازد و در این راه شهدای زیادی را تقدیم کشور کرده است. زمانی که طالبان در افغانستان روی کار آمد و ترددهای غیرمجاز زیاد شد، مرزبانی به مردمی که به مرز مراجعه می‌کردند خدمت کرد. حتی برخی از خانم‌های باردار در مرزهای ایران وضع حمل کردند و داروهای بهداشتی مرزبانان در اختیار آن‌ها قرار داده شد.

اعتراض زمانی که به شورش تبدیل می‌شود خط قرمز پلیس خواهد بود

وی ادامه داد: همه در ایران می‌توانند به طور آزاد اعتراض کنند اما برخی از افراد هستند که می‌خواهند از اعتراض سوء استفاده کنند، اعتراض حق مردم است اما زمانی که به شورش تبدیل می‌شود خط قرمز پلیس خواهد بود. مردمی که به خیابان‌ها می آیند اکثراً تماشاگر هستند و تعداد کمی مزدور و تروریست هستند.

جانشین فراجا تصریح کرد: برخی از کشورها تحت تأثیر آمریکا و صهیونیسم غاصب قرار می‌گیرند و درباره حقوق بشر در ایران سوال می‌کنند. چرا زمانی که پلیس آمریکا زانوی خود را بر گلوی فرد مظنون می‌گذارد و وی را را خفه می‌کند حرفی از حقوق بشر زده نمی‌شود؟

وی افزود: اگر پلیس ایران می‌خواست در تجمعات صرفاً نظامی عمل کند جور دیگری رفتار می‌کرد. در کشور آزادی برای اعتراض وجود دارد؛ اما برخی از افراد از این اعتراضات سوءاستفاده می‌کنند و هنجارشکن عمل می‌کنند.

رضایی گفت: مردم ایران در روز رحلت پیامبر خودجوش به میدان انقلاب آمدند و از پلیس حمایت کردند.

جانشین فراجا گفت: حاکمیت و حکومت ایران مردمی است. ایران یک کشور خشک نظامی نیست، اما کشورهای استکباری این موضوع را برعکس جلوه می‌دهند.

رضایی بیان کرد: فرماندهی انتظامی ایران آماده تعامل با همه کشورها به جز رژیم غاصب صهیونیستی است که باید از صحنه روزگار محو شود. فرماندهی انتظامی کشور ما مخصوصا در بخش مبارزه با موارد جنایی تجارب زیادی دارد.