پلیس اعلام کرده "در صورت وقوع هرگونه تخلف برابر قوانین با متخلفان برخورد خواهد کرد"
ویدئوی برخورد زننده مامور یگان ویژه با یک زن| پلیس: رفتارهای خارج از ضوابط مورد تایید نیست

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «کلیپ منتشر شده در شبکه‌های معاند پیرامون عملکرد ماموران پلیس در دستگیری خانمی است که از محرکان اغتشاشات در میدان آرژانتین بوده است.»

گفتنی است در این ویدئو که بازتاب گسترده‌ای داشته است، برخی ماموران یگان ویژه، دختر جوانی را در تجمعات اخیر در تهران بازداشت و برخورد فیزیکی و تحقیرآمیزی با وی داشته اند. برخی نیز مدعی تعرض به وی شده اند. در این ویدئو بعد از برخورد نامناسب ماموران با این دختر جوان، وی بعد از دقایقی فرار می کند.

ویدئوی برخورد زننده مامور یگان ویژه با یک زن| پلیس: رفتارهای خارج از ضوابط مورد تایید نیست

برشی از ویدئوی جنجالی

به نوشته خبرگزاری ایسنا؛ در ادامه این اطلاعیه آمده است:‌ «با توجه به فیلم منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای و تلاش و دروغ‌پردازی‌های شبکه‌های معاند در این خصوص با استفاده از تاکتیک‌های عملیات روانی و سیاه‌نمایی برای تشویش اذهان عمومی و برانگیختن احساسات شهروندان، دستور ویژه‌ای مبنی بر رسیدگی به این موضوع از سوی سلسله مراتب فرماندهی صادر شده است.

پلیس ضمن اقدام در خصوص تامین امنیت شهروندان خود را مکلف به پاسخگویی می‌داند و رفتارهای خارج از ضوابط و مقررات را به هیچ وجه تایید نمی‌کند و در صورت وقوع هرگونه تخلف برابر قوانین و مقررات با متخلفان برخورد خواهد کرد.»

علاوه بر این ویدئو، تصاویر دیگری نیز از برخورد فیزیکی چند نفر با یک خانم در جریان ناآرامی‌های اخیر منتشر شده که بازتاب گسترده‌ای داشته است.

گفتنی است که در جریان اعتراضات بعد از مرگ مهسا امینی، رفتارهای نامناسب هم از سوی برخی افراد نسبت به پلیس و هم از سوی برخی ماموران نسبت به تجمع کنندگان مشاهده شده است.

ویدئوی برخورد زننده مامور یگان ویژه با یک زن| پلیس: رفتارهای خارج از ضوابط مورد تایید نیست

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه نیز در واکنش به این ویدئو آن را بازی رسانه های فارسی زبان خارج از کشور دانسته و نوشته است: به تصویر کشیدن برخی برخورد‌های پلیس با آشوب‌گران بدون اطلاع‌رسانی از نحوه و میزان تخلفات بازداشت‌شدگان برای برخی کاربران سؤال‌برانگیز شده است. این در حالی است که برخورد پلیس در روز‌های گذشته در مقایسه با پلیس سایر کشور‌ها بسیار ملایم‌تر بوده که البته این موضوع نیز مورد اعتراض برخی افراد در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و آن‌ها معتقدند پلیس باید با شدت عمل بیشتری با اغتشاشگران برخورد کند.

در همین رابطه یک مقام پلیس در گفتگو با فارس با مضحک خواندن ادعای بی بی سی گفت: تعرض به دختر جوان ساخته و پرداخته امپراطوری دروغ برای دامن زدن به اغتشاشات است.همانطور که در فیلم مشخص است مأمور ما در آن صحنه تلاش می‌کند فرد اغتشاشگر را بازداشت کند و او را سوار موتور کند که به دلیل مناسب نبودن وسیله نقلیه، با دخالت فرمانده میدان از بازداشت این فرد صرف‌نظر می‌شود. پلیس وظیفه دارد امنیت مردم را حفظ کند و برخی برخورد‌ها در صحنه‌های اغتشاش اجتناب‌ناپذیر است اگر چه به مأموران توصیه شده حتی‌الامکان با افرادی که در صحنه اعتراضات فعل مجرمانه ندارند، مدارا کنند. اعمال و رفتار مأموران پلیس زیره ذره‌بین است و چنانچه تخلفی صورت بگیرد بررسی و مطابق قانون با آن برخورد خواهد شد. در این مورد نیز دستور بررسی ویژه صادر شده است.