سبک اسلامی ایرانی باید از شیراز صادر شود
امام جمعه شیراز: دشمن می‌خواهد یکی یکی بچه‌های ما را بکشد

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های امروز نماز جمعه شیراز ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص)، بیان کرد: الحمدلله امروز، سراسر کشور ایران اسلامی غرق در جشن و نور و سرور است و یک گوشه از آن عظمت، در شهر شیراز در جوار حضرت احمدبن‌موسی (ع) قابل مشاهده است.

او با اشاره به اجرای کنگره جهانی محمد (ص) به نیزبانی اساتید دانشگاه‌های شیرا شیراز، تصریح کرد: این چراع نورانی در عرصه ادب و هنر از شیراز برای همه جهان فریاد زده شود.

امام جمعه شیراز، از همه شهروندان خواست از این حرکت فرهنگی دینی ادبی و هنری حمایت کنند.

آیت‌الله دژکام دلسوزی را یکی از ویژگی‌های پیامبر ذکر و خاطرنشان کرد: این روحیه و این حالت چیزی است که باید به نمایش گذاشتنش را تمرین کنیم.

او با تاکید بر اینکه باید نسبت به همدیگر دلسوزی داشته باشیم، گفت: اگر میخواهیم این دلسوزی را تمرین کنیم باید رسانه‌ها کمک کنند؛ رسانه‌ها در مطالبه گری یک سخن با نیش تند را بیان می‌کنند، اما باید این رحمت را نیز جلوه داد و این یکی از مصادیق تمدن سازی اسلامی است.

نماینده، ولی فقیه در فارس همچنین خواستار حمایت همه افزاد ورسانه‌ها از ساخت مجموعه‌ای ویژه ۶۰۰ ایتام در شیراز، عنوان کرد: اگر این کار‌ها را یاد هم نیاوریم به نظر می‌رسد هیچ کس پیروی از آن حضرت نمی‌کند.

آیت‌الله دژکام اضافه کرد: شیراز شهری است که باید تفکر و سبک زندگی اسلامی و ایرانی با عمق و گستردگی و برتری نسبت به سبک‌های دیگر از اینجا صادر شود این‌هایی که آمدند و رفتند چیز کلیشه‌ای اگر آورده باشند و ما هم کلیشه‌ای ببریم، این سبک زندگی اسلامی نیست.

او به برگزاری هفته فرهنگی تاجیکستان در شیراز هم اشاره و بیان کرد: ما باید تاثیر مثبتی را در جامعه خود ببینیم و آن‌ها نیز چیزی از اینجا سوغات ببرند اگر چنین نباشد این هفته فرهنگی ناقص است و باید اصلاح شود. در زمینه تجارت و اقتصاد نیز این مهم است. در طول چندین دهه پیش از انقلاب تجار ما با برخی از بازار‌ها ارتباط نزدیک داشتند الان آن بازار‌ها را ما نخواستیم بسته شود، اما آن‌ها دارند می‌بندند.

امام جمعه شیراز به پیمان شانگ‌های به عنوان یک فرصت اشاره و اضافه کرد: تجار فارس کجای این فرصت قرار دارند؟ این فرصت کمی نیست و باید حسن استفاده از آن شود.

آیت‌الله دژکام همچنین با بیان اینکه اگر کسی در این عالم سودی برده باشد به واسطه این است که تقوا پیشه کرده است، گفت: غیر از این راه نجات برای بشر وجود ندارد. اگر در دنیا ۴ روز کسی خیال کرده بردی کرده از اول مرگ و سفر آخرتش با بدبختی و عذاب مواجه خواهد شد جز اینکه تقوا پیشه کند.

او به صفات پیروان پیامبر اشاره و بیان کرد: آیه شریفه سوره فتح ۵ ویژگی در آیه پایانی سوره برای پیروان پیامبر ذکر کرده است. این ۵ ویژگی را بایستی برای خودمان ایجاد کنیم وگرنه عظمت و عزت امت اسلامی لطمه می‌خورد.

نماینده، ولی فقیه در فارس با بیان اینکه اشدا علی الکفار از جمله این ویژگی‌هاست، افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت فرمودند «تا می‌شود مسائل را امنیتی نکنید»، اما کار قضایی و امنیتی نیز لازم است.

آیت‌الله دژکام با اشاره به شهادت یک پاسدار و یک طلبه در سحرگاه امروز در بیرم لارستان، گفت: آن ۲ شهید برای ممانعت از نوشتن شعار‌های هنجارشکنانه شهید شدند. کسی که می‌کشد جزایش چیست؟ گفت: دستگاه قضایی وظیفه خودش را بهتر می‌داند؛ این بدنه متدین و حزب الهی نظام اسلامی چقدر باید مظلومیت داشته باشد؟ در همین مدت گذشته ۴ شهید دادیم. دستگاه‌های تبلیغات دشمن و عده‌ای منافق در درون می‌خواهند یکی یکی بچه‌های ما را بکشند. شهادت گوارای وجودشان باد، اما چه کسی باید جواب خون‌های این جوانان را بدهد؟ جلوی این مظلومیت باید یک جایی گرفته شود و ان شاالله این مشکل به زودی با حسن تدبیر مجموعه‌های قضایی و امنیتی حل خواهد شد.

او با بیان اینکه مسلمانان همواره دنبال این هستند از فضل الهی بهره‌مند شوند و رضوان الهی را کسب کنند، گفت: این ویژگی مسلمانان است که نور سجده در پیشانی‌هایشان هویداست.

نماینده، ولی فقیه در فارس اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند «به تحول در دولت و ملت نیاز داریم؛ تحول ایجاد یک حرکت جهشی و جهادی در همه بخش‌های اداری و حکمرانی و بخش‌هایی از سبک‌زندگی عمومی است».