اسماعیل کوثری: سطح آزادی بیان در کشور ما را اروپا و آمریکا ندارد

اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع امنیت اظهار کرد: انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی با آگاهی تمام معنا و به تاسی از رفتار و کردار ائمه و معصومین به ویژه پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به پیروزی رسید.

بخش‌هایی از گفت و گوی کوثری را در ادامه می‌خوانید:
اکنون افرادی در مقابل انقلاب اسلامی ایستاده‌اند که بدون آگاهی، اطلاع و اینکه از چه کسی حرف شنوی دارند، این افراد از کسانی حرف شنوی دارند که غیر از جنایت، زیاده‌خواهی و زیرپا گذاشتن حقوق بشر بلد نیستند. آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها، سردمداران عربستان که پول بسیاری صرف کرده و برخی کشور‌های اروپایی مانند انگلیس، آلمان و فرانسه نیز از این اغتشاشگران حمایت می‌کنند.

باید گفت اغتشاشگران ناآگاه هستند و می‌خواهند یک مسئله‌ای را با زور و خشونت به مردم تحمیل کنند و با خشن‌ترین راه و روش به پیروزی برسند، در صورتی که مردم نسبت به این مسائل آگاه هستند و نه تنها به آن توجهی نمی‌کنند بلکه این تفکر را کاملاً رد می‌کنند به ویژه مردم ما که کاملاً نسبت به مسائل آگاهند. در واقع، اگر کسی آگاه و بصیر باشد با این اغتشاشگران همراهی نخواهد کرد.

مردم صف خود را از تعداد محدود و اندک اغتشاشگران جدا کردند، اغتشاشگران را می‌توان به دو گروه تقسیم کرد؛ یک گروه افرادی خودفروخته و وابسته هستند و دستگاه امنیتی باید آن‌ها که به عنوان لیدر‌ها شناخته می‌شوند را شناسایی و دستگیر و با شدت با آن‌ها برخورد کنند. گروه دوم، جوانان هستند که به صورت احساسی از فضای مجازی توجیه شده و با فریب لیدر‌ها وارد صحنه شده‌اند. این‌گونه می‌شود که شعار زن، زندگی و آزادی سر می‌دهند در صورتی که سطح آزادی بیان موجود در کشور ما به گونه‌ای است که در کشور‌های اروپایی و آمریکا وجود ندارد و سردمداران این کشور‌ها به دروغ ادعای وجود آزادی بیان می‌کنند.

آگاهی و بصیرت ملت ما باعث شد که نه تنها با اغتشاشگران همراهی نکنند بلکه آن‌ها را تنها بگذارند و آن‌ها شکست بخورند، مشاهده می‌کنیم وقتی که این افراد دستگیر شده و آگاه می‌شوند از کار خود پشیمان هستند. البته آن دسته که عاملان اصلی فریب جوانان هستند باید به اشد مجازات برسند که بحث آن‌ها از سایرین جدا است.

به لطف خدا مشاهده می‌کنیم که مردم آگاه ما با اندک اغتشاشگران همراهی نکردند و بدانند که قطعاً راه به جایی نخواهند برد. ما در درجه اول همیشه از طریق اینکه مردم باید آگاه شوند، حکومت و نظام جمهوری اسلامی را به پیش بردیم و اگر این چنین نبود این نظام هیچ‌موقع نمی‌توانست به راه خود ادامه داد.

مجدداً به افراد فریب‌خورده می‌گوئیم که باید با مطالعه نسبت به مسائل آگاه شوند و سپس اگر خواستند درباره مسائل اجتماعی بپردازند آن‌گاه اعتراض کنند چرا که گوش شنوا برای شنیدن اعتراضات آن‌ها وجود دارد.