صعود هلند به یک چهارم نهایی با درخشش دامفرایز

در دیدار اولین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی قطر، دو تیم هلند و آمریکا برابر هم به میدان رفتند که گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانید:

هلند ۳ - آمریکا یک
داور: ویلتون سمپایو (برزیل)
ورزشگاه: خلیفه الریان
گل: ممفیس دپای، دالی بلیند و دامفرایز برای هلند، حاجی رایت برای آمریکا
کارت زرد: کوپیمینرز و دی‌یونگ از هلند
کارت قرمز: -

ترکیب هلند: آندریاس نوپرت (دروازه‌بان)، دنی بلیند، ناتان آکه، فرانکی دی‌یونگ، ممفیس دپای (۸۳- ژاوی سیمونز)، مارتین د رون (۴۶- برخوآین)، دنزل دامفرایز، دیوی کلاسن (۴۶- کوپیمینرز)، کودی گاکپو، ویرجیل فن‌دایک، یورین تیمبر.

ترکیب آمریکا: مت ترنر (دروازه‌بان)، سرجینیو دست (۷۶- دآندره یدلین)، تیلر آدامز، خسوس فریرا (۴۶- جیووانی رینا)، وستون مک‌کنی (۶۷- حاجی رایت)، یونس موسی، تیم ریم، آنتونی رابینسون، تیموتی وه‌آ (۶۷- برندون وه‌آ)، واکر زیمرمن و کریستین پولیشیچ.

نیمه نخست

ساعت ۱۸:۳۰ بازی با سوت داور برزیلی آغاز شد.

آمریکا در ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و سعی داشت دروازه حریف خود را باز کند.

بر خلاف جریان بازی، پاسکاری فوق‌العاده هلندی‌ها توپ را در سمت راست به دامفرایز رساند و او با پاس کات‌بک، فرصت را برای دپای مهیا کرد تا این بازیکن گل نخست تیمش را به ثمر برساند.

در دقیقه ۴۳، توپ در پشت محوطه جریمه به تیموتی وه‌آ رسید و ضربه محکم او را نوپرت برگشت داد.

در اوقات تلف شده در سمت راست هلند، همکاری کلاسن و دامفرایز با پاس مدافع کنار هلند همراه شد تا این بار بلیند گل دوم هلند را به ثمر برساند.

نیمه دوم

نیمه دوم بازی با سوت سمپایو برزیلی آغاز شد.

در دقیقه ۴۹، آمریکا این فرصت را داشت که اختلاف را به حداقل برساند، اما ضربه تیم ریم را گاکپو از روی خط دروازه برگشت داد.

در دقیقه ۵۰، باز هم حرکت هلندی‌ها از سمت راست با ضربه بلیند همراه شد، اما این بار ترنر، دروازه‌بان آمریکا توپ را دفع کرد.

در دقیقه ۵۴، نفوذ پولیشیچ از سمت چپ آمریکا با رساندن توپ به مک‌کنی همراه شد، اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه نوپرت به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۷، ضربه زیبای ممفیس دپای را مت ترنر به کرنر فرستاد و مانع گل سوم لاله‌های نارنجی شد.

در دقیقه ۷۲، شوت محکم کوپمینرز از پشت محوطه را ترنر برگشت داد و در ریباند نیز ضربه سر برخوآین را ترنر به زیبایی برگشت داد.

در دقیقه ۷۶، ارسال آمریکایی‌ها از سمت راست با ضربه رباح ماجری رایت همراه شد تا توپ به شکلی عجیب و چیپ تبدیل به گل نخست آمریکا شود.

در دقیقه ۸۱، ارسال بلند دالی بلیند در محوطه جریمه به دامفرایز رسید تا او گل سوم هلند را به ثمر برساند.

داور ۶ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد که اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد تا هلندی نخستین تیم حاضر در یک چهارم نهایی باشند.