رئیس سازمان اداری و استخدامی اعلام کرد
افزایش حق اولاد و عائله‌مندی در ۱۴۰۲

میثم لطیفی - معاون رئیس جمهور- با تاکید بر توجه جدی سازمان به مسئله خانواده و جوانی جمعیت، اظهار کرد: در دولت سیزدهم، حق عائله‌مندی از ابتدای مهرماه سال جاری از مبلغ ۳۷۰ هزار تومان به ۶۰۰ هزار تومان افزایش داده شد و حق اولاد نیز از ۹۶ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

وی همچنین گفت: در سال ۱۴۰۰ حداقل پایه حقوق سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود و با افزایش حقوق، در حال حاضر حداقل حقوق شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که البته با شرایط اقتصادی، این حقوق هم کفاف زندگی بعضی از همکاران را هم نمی‌دهد.

لطیفی درباره شیوه افزایش حقوق در سال آینده، الگوی ثابت برای افزایش حقوق را مبنای عدالت عنوان کرد و گفت: اگر حقوق با الگوی ثابتی در حکم کارگزینی اضافه شود، عدالت اجرا خواهد شد و مبنای الگوی درصدی، الگوی مناسبی برای افزایش حقوق نیست، چون فردی که بیشتر می‌گیرد، با الگوی درصدی به نسبت حقوقش افزایش پیدا می‌کند و این عدالت نیست.

وی یادآور شد: ایجاد ردیف ترمیم حقوق در احکام از آذرماه امسال، ساماندهی سهم دستگاه‌های اجرایی در فوق‌العاده ویژه و پیشنهاد اتصال پرداخت‌های خارج از حکم به ارزیابی عملکرد و بهره‌وری برخی از اقدامات سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص عادلانه کردن حقوق و دستمزد است.