السودانی با بن زاید دیدار کرد

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق و محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات درمورد تنوع بخشی به چشم اندازهای همکاری در تمامی زمینه‌ها در راستای تحقق منافع متقابل و همچنین پاره‌ای از مسائل و موضوعات مورد توجه مشترک گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری امارات (وام)، بن زاید در این دیدار که در کاخ الوطن در ابوظبی انجام شد، از السودانی استقبال کرد و عنوان داشت که السودانی در کشور دوم خود، امارات است.

السودانی و بن زاید درخصوص وجوه همکاری و اقدام مشترک در جوانب اقتصادی، تجاری، سرمایه گذاری، توسعه محور، فرصت‌های موجود برای توسعه مناسبات در سطوح گسترده‌تر در تمامی زمینه‌ها که با اولویت‌های دو کشور در تحقق توسعه و پیشرفت و شکوفایی دو ملت برادر همخوانی دارد، گفتگو کردند.

دو مقام همچنین پاره‌ای از موضوعات و پرونده‌های منطقه‌ای و بین المللی مورد توجه دو کشور را مورد بررسی قرار داده و درخصوص آن تبادل نظر کردند.

نخست وزیر عراق و رئیس امارات بر همسو بودن دیدگاه های دو کشور درمورد پاره‌ای از مسائل مورد توجه دو کشور به ویژه در مورد حل و فصل مسالمت آمیز درگیری‌ها و بحران‌ها در منطقه و پیشبرد تلاش‌های دیپلماتیک که در تحقق آرمان‌های ملت‌ها برای برخورداری از ثبات و شکوفایی نقش داشته باشد، تاکید کردند.