یک نماینده: شعار «مهار تورم، رشد تولید» یک استراتژی کلیدی برای نجات اقتصاد کشور است

الله وردی دهقانی در رابطه با چگونگی تحقق شعار سال ۱۴۰۲ مبنی بر «مهار تورم، رشد تولید» بیان کرد: شعاری که مقام معظم رهبری انتخاب کردند یک استراتژی کلیدی برای نجات اقتصاد کشور است.

وی افزود: اینکه ما در این سال ها مشکلات و آشفتگی اقتصادی داشته ایم ناشی از تورم شدید است که باعث شده قیمت ارزهای خارجی نیز افزایش یابد و از طرف دیگر کاهش تولید هم این موضوع را تشدید کرده است.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم بر مشکلات اقتصادی که به خصوص در سال گذشته گریبان اقتصاد کشور را گرفته متمرکز شویم، باید برای مهار تورم تلاش کنیم.

دهقانی در ارائه راهکار برای مهار توم در کشور عنوان کرد: برای مهار تورم چندین راهکار وجود دارد که یکی از آنها رشد قابل توجه و جهشی تولید است که با توجه به اینکه پایه پولی در کشور به خاطر عملکرد توسعه ای بالا رفته و می رود، ما می توانیم با میزان تولید بالاتر در زمینه همه کالاها و مواد اولیه مورد نیاز این موضوع را تا حدودی مهار کنیم.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: همچنین باید راه های مختلف دیگری مخصوصا برای کاهش پایه پولی در کشور و جمع کردن نقدینگی از جامعه را اتخاذ کنیم و سیاست های علمی و عملی را به اجرا درآوریم تا ان‌شاءالله بتوانیم شعار سال را که توسط مقام معظم رهبری به صورت هوشمندانه تبیین شده است تحقق ببخشیم.