ترامپ: عربستان به ایران پیوسته؛ اگر من رئیس جمهور بودم هرگز این اتفاقات نمی‌افتاد

دونالد ترامپ در جمع حامیانش اظهار کرد با "هجوم" تحقیقات مورد حمله قرار گرفته است.

به گزارش الجزیره، وی هم‌چنین تحقیقات متعدد علیه خود را مورد انتقاد قرار داده و دو استیضاح قبلی خود را محکوم کرد.

ترامپ گفت: «تن‌ها جنایتی که من مرتکب شده‌ام این است که بدون ترس از ملت خود در برابر کسانی که به دنبال نابودی آن هستند، دفاع کرده‌ام. دموکرات‌ها از ابتدا از کمپین من جاسوسی می‌کردند. به یاد داشته باشید، آن‌ها با هجوم تحقیقات جعلی به من حمله کردند - روسیه، روسیه، روسیه، اوکراین. اوکراین. حقه شماره یک استیضاح، اوکراین. حقه استیضاح، شماره دو.»

او همچنین ادعا‌های خود را مبنی بر اینکه "تقلب‌های گسترده" باعث شد تا در سال ۲۰۲۰ انتخاب مجدد را از دست بدهد- زمانی که از جو بایدن دموکرات شکست خورد- تکرار کرد.

ترامپ در حین سخنرانی در مارآلاگو، به دیگر تحقیقات جنایی که با آن روبه‌رو است، اشاره کرد؛ از جمله تحقیقاتی در ایالت جورجیا که متهم به دخالت در انتخابات ۲۰۲۰ است.

رئیس جمهور سابق آمریکا گفت که از تماس تلفنی که در آن از مقامات جورجیا خواسته بود تا برای او رای اضافی بیابند، پشیمان نیست.

ترامپ هم چنین گفت که "الوین برگ"، دادستان منطقه منهتن یک "جنایتکار" است که باید استعفا دهد یا تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

ترامپ مدعی شد: دفتر دادستان منطقه‌ای حتی یک صفحه وب برای تیم افرادی که این کار را با "رئیس جمهور ترامپ" انجام داده‌اند، درست کرده بود.

او هم‌چنین گفت که قاضی پرونده حق‌السکوت، "خوان مرچان" نیز علیه او مغرضانه رفتار کرده است. ترامپ گفت: من یک قاضی متنفر از ترامپ دارم، با همسر و خانواده‌ای که از ترامپ متنفر است.

ترامپ سخنان خود را با لحنی گرفته به پایان رساند و اظهار داشت: ایالات متحده آمریکا آشفته است، اقتصاد ما در حال سقوط است، تورم از کنترل خارج شده است، روسیه به چین پیوسته است. آیا می‌توانید آن را باور کنید؟ عربستان سعودی به ایران پیوسته است. اگر من رئیس جمهور شما بودم هرگز این اتفاقات نمی‌افتاد.

ترامپ افزود: با این وجود، شکی ندارم که ما دوباره آمریکا را بزرگ خواهیم کرد.

وی هم‌چنین نشان داد که امیدوار است پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ به کاخ سفید بازگردد.

رئیس‌جمهور سابق در حالی که از تریبون دور می‌شد هم مشتش را بلند کرد و حامیانش در حالی که از اتاق خارج می‌شد، پلاکارد‌هایی را که روی آن نوشته شده بود «من در کنار ترامپ ایستاده‌ام» تکان می‌دادند.