عیدی مستمری بگیران بهزیستی استان سمنان پرداخت نشد

بهزیستی در کنار مستمری و یارانه‌هایی که برای مددجویان خود در نظر گرفته، سالانه در اسفند ماه مبلغی را نیز بابت عیدی واریز می‌کند، اما مستمری بگیران سمنانی می‌گویند امسال وجه را دریافت نکردند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که یارانه مراکز نگهداری معلولان هم با تأخیر پرداخت شده است.

در حالی پرداختی‌ها با مشکل روبرو شده که جامعه تحت پوشش بهزیستی و به خصوص خانواده معلولان استان سمنان در برهه کنونی با دشواری‌های اقتصادی فراوانی روبرو هستند که برای مثال افزایش هزینه دارو یا خدمات، حمل و نقل، خوراک و پوشاک و … را می‌توان اشاره کرد.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان پیرامون گلایه برخی از مستمری بگیران و مددجویان بهزیستی به واسطه عدم پرداخت عیدی پایان سال بیان کرد: پرداختی عیدی‌های مستمری بگیران بهزیستی مستقیماً توسط سازمان بهزیستی کل کشور صورت می‌گیرد و تصمیم‌گیری درباره آن بر عهده استان‌ها نیست.

محمود منطقی با بیان اینکه در اواخر سال ۱۴۰۱ به این دلیل که تخصیص منابع انتقالی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به بهزیستی با تأخیر روبرو شد، بعضی از پرداختی‌ها از جمله مستمری، حق پرستاری، یارانه نگهداری مددجویان در مراکز با تأخیر پرداخت شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در روز‌های پایانی سال قبل تأمین اعتبار انجام شده و مستمری‌های مددجویانی که در منزل نگهداری می‌شوند، پرداخت شد، بیان داشت: یارانه مراکز نگهداری از مددجویان بهزیستی نیز در سال جدید پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه در مقوله عیدی با عدم پرداخت روبرو هستیم که همکاران ما در حال پیگیری این موضوع هستند، افزود: امیدواریم که منابع اعتباری این موضوع تأمین شود تا بلافاصله بتوانیم پرداختی به مددجویان را داشته باشیم.