کشف ۲۱ فقره جرائم سایبری در دشتستان

سرهنگ عباس علی یاری پنجشنبه ۱۷ فروردین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با وصول تعدادی از شکایات از مراجع قضایی ومراجعات وگزارشات مردمی به پلیس فتاشهرستان مبنی بر وقوع جرائم در حوزه فضای مجازی مراتب در دستور کار کارشناسان پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان، تصریح کرد: ماموران پلیس فتا پس از بررسی‌های همه جانبه و وبا بهره گیری از شیوه‌های پلیسی و علمی موفق شدند در بازه زمانی پانزده روزه تعداد ۲۱ نفر از این مجرمان را شناسائی کنند.

وی تصریح کرد:پس از هماهنگی‌های قضائی وشناسایی ودستگیری متهمان پرده از راز ۲۱ فقره از جرائم سایبری در این شهرستان برداشته شد و پرونده متشکله و متهمان تحویل مراجع قضائی گردید.

سرهنگ علی یاری، خاطر نشان کرد: غالب جرائم مکشوفه مزاحمت در فضای مجازی، برداشت غیر مجاز و کلاهبرداری‌های اینترنتی بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان درخاتمه به ناامنی‌های فضای مجازی اشاره کرد و از شهروندان خواست: هشدارهای انتظامی در حوزه فضای مجازی را جدی بگیرند و در صورت مشاهده و یا برخورد با هرگونه جرمی در این زمینه مراتب را در اسرع وقت به پلیس فتا و سایت اختصاصی پلیس فتا اعلام دارند.