توصیه امام جمعه کرج درباره حجاب

حجت الاسلام حسینی همدانی، امام جمعه کرج در خطبه‌های نماز جمعه ۲۵ فروردین کرج با اشاره به راهپیمایی روز قدس گفت: فلسطین موضوع اصلی جهان اسلام است و هرگز فراموش شدنی نبوده و نخواهد بود. دشمنان اسلام بار‌ها با انواع دسیسه‌ها و فتنه‌ها به دنبال آن بودند که موضوع فلسطین را از اولویت اول جهان اسلام به یک موضوع ساده تبدیل کنند در حالی که آزادی قدس یک هدف اعتقادی و ریشه دار جهان اسلام است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه خیانت برخی از کشور‌های اسلامی در گذشته باعث تثبیت پوشالی رژیم صهیونیستی شده بود، اما با پیروزی انقلاب اسلامی این نقشه، نقش بر آب شد، خاطرنشان کرد: با تدبیر حکیمانه امام خمینی (ره) و نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، خون تازه‌ای در کالبد جریان مقاومت دمیده شد و فلسطین از یک مسأله سیاسی کوچک به یک موضوع مردمی و مهم تغییر کرد.

حسینی همدانی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی برای ضربه زدن به جریان مقاومت و اسلام، گروه‌های تکفیری را به راه انداخت تا ذهنیت‌ها را از نابودی رژیم منحرف کند در حالی که مردان مبارز ما به خصوص سردار دل‌ها با نابودی داعش و گروه‌های تکفیری این توطئه شوم را خنثی کرد. رژیم صهیونیستی بار‌ها به دنبال ایران هراسی بود و هیچگاه به این هدف خود نرسید. اعتصابات و راهپیمایی‌های صورت گرفته در رژیم صهیونیستی نتیجه اضمحلال و نابودی است و مهاجرت معکوس و چند دستگی‌های مختلف نشانه‌های بارز آن است.

حسینی همدانی اضافه کرد: حامیان رژیم صهیونیستی هم رو به افول و نابودی هستند. استکبار جهانی دیگر ابرقدرت محسوب نمی‌شود و بسیاری از کشور‌ها تغییر رویه داده اند و حتی در مبادلات خود دلار را کنار گذاشته و سلطه دلار را از بین برده اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین توطئه‌های دشمن ضربه زدن به اعتقادات شرعی و عرفی جامعه اسلامی است، افزود: حجاب یکی از مهمترین موضوعات عرفی و شرعی اسلام است و دشمن با سیاسی کردن این موضوع به دنبال تغییر در باور‌های مردمی و ضربه زدن به بنیان خانواده است.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: در موضوع حجاب باید سنجیده‌تر و با برنامه عمل کرد و اظهارات و اقدامات غیر کارشناسی فایده‌ای ندارد، اما اقدام نیروی انتظامی یک حرکت ارزشمند و مفید است که همه مردم انقلابی و مومن از این حرکت با تمام توان حمایت و پشتیبانی می‌کنند.