دستگیری زورگیر مسلح پارک آب و آتش

سرهنگ محمد قاسم طرهانی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ حوالی ساعت 20 جمعه 25 فروردین ماه امسال ماموران عملیات کلانتری 103 گاندی در حال گشت‌زنی در محدوده پارک آب و آتش تهران به مرد جوانی که به صورت پیاده، افراد گذری از پارک را زاغ زنی می‌کرد، مشکوک شده و رفتار او را تحت مراقبت های ویژه پلیسی قرار دادند.

وی گفت: متهم در همین حین به طرف پسر نوجوانی حمله ور شده و با تهدید سلاح سرد از وی یک دستگاه تلفن همراه زورگیری کرده و به سرعت از محل متواری شد. در ادامه ماموران با اقدامات پیش دستانه و اجرای طرح مهار و اعلام مشخصات متهم به سایر گشت‌های انتظامی، این فرد را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین در بررسی‌های بیشتر از این فرد یک قبضه سلاح سرد و پنج دستگاه تلفن همراهی که متهم قبل از دستگیری سرقت کرده بود به ارزش 1 میلیارد ریال کشف و ضبط شد.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت: متهم 25 ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و 30 فقره سرقت مشابه معترف شد و گفت که پس از سرقت و زورگیری تلفن همراه و اموال مسروقه را به فرد معینی فروخته است.

رهانی در پایان با اشاره به سوابق متهم در امر سرقت و تحمل حبس در زندان خاطرنشان کرد: متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شد و شناسایی مالخر اموال مسروقه  نیز در دستور کار پلیس قرار دارد.