شمسایی: آرزو داشتم زنان را در سالن فوتسال ببینم/ فوتسال ارث پدرم نیست!

وحید شمسایی در حاشیه دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتسال ایران و ازبکستان که امروز از ساعت ۲۰ در سالن ورزشگاه پاس به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت با نتیجه ۸ بر یک به پایان رسید، اظهار کرد: خداراشکر می‌کنم. انگیزه مهم‌ترین بخش امروز بازیکنان تیم ما بود، آنچه از نظر تاکتیکی می‌خواستیم محقق شد و ازبکستان را تحت فشار قرار دادیم.

آرزو داشتم زنان را در سالن فوتسال ببینم

وی با اشاره به حضور زنان در ورزشگاه و تماشای این بازی ادامه داد: حضور بانوان خیلی مهم بود، یک روز به عنوان بازیکن آرزو داشتم بانوان را در سالن ببینم و امروز در قامت مربی شاهد حضور بانوان بودم و خیلی از این مساله خوشحالم.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در مورد نبود برخی تیم‌های فوتسال در لیگ برتر فوتسال، تصریح کرد: برخی باشگاه‌ها اگر نباشند فوتسال ایران از بین می‌رود و باید شاهد حضور تیم ها در لیگ برتر فوتسال باشیم.

شمسایی همچنین در مورد عملکرد بهداد شیخ احمدی، بیان کرد: فکر می‌کنم چون بازیکن راس است او را خیلی خوب درک می‌کنم. وی  جوان و ۲۱ ساله است و باید به او بها دهیم و خودش هم باید بخواهد. فقط بهداد نبود و همه بازیکنان فوق العاده بودند.

وحید شمسایی با اشاره به اینکه یکی از اهداف ما استفاده از جوانان در شرایط سخت و مقابل تماشاگران بود، اظهار کرد: ازبکستان تیم خیلی خوبی است و با هیچ تیمی کری خوانی نداریم و خوشبختانه با نتایجی که کسب کرده ایم رنکینگ تیم ملی بالا و پایین نمی شود.

وی ادامه داد: همواره در چنین مسابقاتی مسابقه دوم سخت تر از مسابقه اول است اما انگیزه مسئله بسیار مهمی است و با توجه به فرصت باقیمانده تا جام جهانی به بازیکنان اعلام کرده ام هرکسی که آماده باشد به جام جهانی می رود.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در مورد ترکیب تیم ملی و بازیکنانی که مسافر جام جهانی خواهند بود، عنوان کرد: لیگ برتر فوتسال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تقریبا باید 70 درصد شاکله تیم را ببندم و 30 درصد باقیمانده نیز بازیکنانی هستند که می‌توانند در پازل تاکتیکی تیم ملی فوتسال بگنجند.

شمسایی افزود: در دل لیگ است که میتوانم بازیکنان را انتخاب کنم اما نسبت به پست، بازیکنان را انتخاب خواهم کرد. به لیگ احترام می‌گذارم و اردو به اردو پیش می‌روم. 

باید بلافاصله به برزیل برویم

وی با اشاره به اینکه گویا بلیت‌های سفر به تورنمنت برزیل نیز نهایی شده است، خاطرنشان کرد: فرصتی نداریم و باید بلافاصله به برزیل برویم و باید ببینم کدام بازیکنان در لیگ آماده هستند.

درست نیست به عقب برگردیم

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در مورد حضور بازیکنان با تجربه در تیم ملی، اظهار کرد: بهترین‌ها، همین بازیکنانی بودند که بازی کردند و درست نیست که به عقب برگردیم. به همه بازیکنان GPS وصل بود. فکر می کنم 4.8 تا 5 کیلومتر بیشترین میزان دوندگی ما بود و باید این عدد را به 7 کیلومتر برسانیم.

شمسایی با اشاره به اینکه فرایند 4 ساله هر تیمی، تغییر است، گفت: برزیل به دلیل جوان‌گرایی جام جهانی و آمریکای لاتین را از دست داد و الان آمده است که جبران کند. اگر بتوانم 5 کیلومتر دوندگی بازیکنان را به 7 کیلومتر برسانم قطعا یقه تیم‌ها را در جام جهانی می‌گیریم. فوتسال امروز در دوندگی، جابه‌جایی، سرعت و انتقال خلاصه می‌شود.

دشمنی و کینه‌ورزی را کنار بگذاریم

وی ادامه داد: تیم ملی ارثیه پدر وحید شمسایی نیست و برای مردم ایران است، یک روز بازی می‌کردم و امروز مربی تیم ملی هستم. انتقاد را می‌پذیریم اما درخواست می‌کنم دشمنی و کینه ورزی را کنار بگذارم.

سفال‌منش: چشم انداز بزرگی به نام جام جهانی داریم

همچنین شهاب سفال منش، مربی تیم ملی فوتسال ایران با اشاره به اینکه به اهداف تاکتیکی خود مقال ازبکستان رسیدیم، گفت: از هم اکنون برای جام ملت‌ها آماده می‌شویم و چشم انداز بزرگ تری به نام جام جهانی داریم.

وی ادامه داد: برای حضور در تورنمنت برزیل تمام برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته و فدراسیون قول داده است که تیم ملی به این مسابقات اعزام شود و شهریورماه با حضور ۶ تیم در این تورنمنت شرکت خواهیم کرد.

بازیکن تیم ملی فوتسال: پیشنهاد خارجی دارم

مهدی کریمی، بازیکن تیم ملی فوتسال پس از پیروزی 8 بر یک ایران مقابل ازبکستان اظهار کرد: بازیکنان ما خیلی خوب بازی کردند. آنالیز خوبی داشتیم و خوب کار کردیم. تیم خیلی جوان شده و در مقایسه با نسل قبلی که سن بالایی داشتند، اکنون تیم بسیار جوانی داریم. رفته رفته بهتر می‌شویم و خداراشکر در بازی دوم هم توانستیم پیروز شویم.

او اضافه کرد: بازی تدارکاتی برای ما بسیار لازم است چون باتجربه و هماهنگ تر می‌شویم تا در بازی‌های آسیایی و جهانی موفقیت به دست آوریم. نسل جدید و قدیم تیم ارتباط خوبی با هم دارند و همه با هم دوست و رفیق هستیم.

کریمی در پاسخ به این سوال که پیشنهاد خارجی دارد یا خیر، عنوان کرد: پیشنهاد خارج دارم اما فعلا باید فکر کنم تا ببینیم چه پیش می‌آید.

شیخ الاحمدی: قدرت فوتسال ایران را نشان دادیم

بهداد شیخ الاحمدی پس از  دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتسال ایران و ازبکستان که امروز از ساعت ۲۰ در سالن ورزشگاه پاس به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت با نتیجه ۸ بر یک به پایان رسید، گفت: خدارا شکر نتیجه فوق‌العاده خوبی گرفتیم و این نشان دهنده قدرت فوتسال ایران است که شمسایی با جوانان این نتیجه را به دست آورد.

او ادامه داد: هرچه تیم جوان بازی تدارکاتی بیشتری داشته باشد نتایج بهتری کسب خواهد شد. در بازی اول تدارکاتی به دلیل اینکه لیگ تعطیل بود بازیکنان از شرایط بازی خارج بودند و بازی با ازبکستان نزدیک بود اما پس از تمرینات خوب در بازی دوم مقابل این تیم، نتیجه شایسته‌ای را کسب کردیم.

این بازیکن در پایان گفت: امیدواریم بازی با برزیل آن نتیجه که لیاقت داریم را کسب کنیم تا ثابت کنیم که برابر تیم های بزرگ هم نتیجه می گیریم. من از پایان لیگ به تیم ملی دعوت شدم و متولد 78 هستم.