پیمان جبلی: مهسا امینی ضرب و شتم نشده بود

رییس سازمان صداوسیما در مصاحبه‌ای با ارگان این سازمان، درباره رویکرد رسانه ملی در قبال پرداختن به ماجرای مرگ مهسا امینی و همچنین ادعای اقدام صداوسیما در دریافت خودرو خارج از ضوابط از یکی از شرکت‌های خودروساز، سانسور در رسانه و ... اظهار نظر کرده است.

در ساعات اخیر ویدیویی در فضای مجازی از مصاحبه پیمان جبلی با بخش جدید رسانه جام جم آنلاین (جام پلاس) منتشر شده که نشان می‌دهد، رییس سازمان صداوسیما در جریان این مصاحبه که هنوز نسخه کامل آن رسانه‌ای نشده است، توضیحاتی را درباره اتفاقات اخیر رسانه ملی بیان می‌کند. 

جبلی از مهر ماه ۱۴۰۰ ریاست سازمان صداوسیما را عهده دار شده است و کمتر از دو سال از ریاست وی می‌گذرد.

او درباره ماجرای مرگ مهسا امینی و لزوم به دست گرفتن روایت اول در رسانه، در توضیحاتی بیان کرده است: برای اینکه جلوی اتهام دروغین کشته شدن خانم مهسا امینی بر اثر ضرب و شتم گرفته می‌شد، باید بلافاصله، تصاویر دوربین‌های مداربسته‌ی آن مرکزی که ایشان به آنجا رفته بود، در اختیار ⁧ رسانه ملی⁩ قرار می‌گرفت؛ خب این اتفاق چند روز طول کشید.

رئیس صداوسیما درباره ادعای اقدام صداوسیما در دریافت خودرو خارج از ضوابط از یکی از شرکت‌های خودروساز که بار‌ها از سوی روابط عمومی کل این رسانه، «کذب» عنوان شده نیز اینگونه توضیح داده است: در دوران بنده حتی یک دستگاه خودرو به صورت غیرقانونی به سازمان صداوسیما وارد نشده است.

او درباره لزوم چندصدایی در رسانه ملی نیز اظهار کرده است: «ما قصد قلم کشیدن روی بخشی از جامعه را واقعاً نداریم.»

جبلی همچنین تاکید کرده است: «بالاخره مسیر تحولی‌ای که دنبال می‌شود در هر دستگاهی، ممکن است مورد خوشایند برخی نباشد.»