پیروانی: نباید حقایق را بگوییم!

افشین پیروانی، مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در حاشیه تمرین این تیم اظهار کرد: خدا را شکر شرایط خوب است و بازیکنان در حال تمدید هستند و سعی کردیم اکثر بازیکنان حفظ شود. ۳ جام را با خود یدک می‌کشیم و برای قهرمانی مجدد تلاش می‌کنیم. اینجا پرسپولیس است و همه افتخار می‌کنند در کنار باشگاه پرسپولیس باشند و شرایط خوب پیش می‌رود و امیدواریم موفقیت سال گذشته را تکرار کنیم.

باید بگوییم دستتان درد نکند!

وی درباره دلایل دعوت شدنش به کمیته اخلاق گفت: فکر می‌کنم نباید حقایق را بگوییم (اشاره به انتقاد از قانون سقف قرارداد). باید تعریف می‌کردیم و می‌گفتیم دستتان درد نکند. ما امسال در لیگ برتر، جام حذفی، لیگ قهرمانان، تیم ملی بزرگسال و امید بازیکن داریم و چگونه با ۱۹ بازیکن بزرگسال می‌شود ادامه داد. شاید یک سری از دوستان متوجه قانون نیستند و اگر یک بازیکن ۶۰ درصد بازی نکند، ناخداگاه یک سهمیه کم می‌شود و اگر ۶ بازیکن خارجی بیاوری، باید در ۶۰ درصد بازی‌ها به آن‌ها بازی بدهی و این شکلی به ضرر تیم ملی است. بحث من سقف قرارداد است. من بازیکن نیستم که بگویم دارم از منافع خودم دفاع می‌کنم. وقتی می‌خواهی به بازی‌های آسیایی بروی که رقیبان به این شکل در حال خرج کردن هستند، چه باید بکنیم؟ آیا همه تیم‌ها سقف قرارداد را رعایت می‌کنند؟ دو، سه بازیکن می‌خواستند به ما بپیوندند اما به یک باره به تیم‌های دیگر رفتند. کسی که زیرمجموعه دارد و هزینه می‌کند، حقش است اما استقلال و پرسپولیس ضرر می‌کنند.

بیرانوند اشتباه کرد

پیروانی درباره ماجرای بیرانوند بیان کرد: مطمئن باشید ما نمی‌توانیم قانون را دور بزنیم زیرا بخشی از سهام ما به بورس رفته است. بیرانوند همان قرارداد پارسالش را دارد و آن کار را کرد که به پولش برسد و اشتباه هم کرد. در فکر این است که این اتفاق را جبران کند. بیرانوند بهترین دروازه‌بان ایران است و به فکر جبران کارش است و اگر بیشتر گرفته بود، می‌گفتیم بیشتر گرفته است.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: بیرانوند اشتباه کرد اما هواداران بزرگ پرسپولیس به بزرگی خود می‌بخشند و در اولین بازی مطمئنا او را حمایت خواهند کرد. وقتی پیراهن پرسپولیس تن کسی می‌رود، باعث افتخارش است و هواداران از او حمایت خواهند کرد.

او درباره اردوی ترکیه پرسپولیس گفت: از ۲۲ تا ۳۰ تیر اردوی ما در ترکیه است و قرار است ۲ دیدار دوستانه هم داشته باشیم. فردا هم با شمس آذر قزوین بازی خواهیم کرد. قبل از شروع لیگ برتر هم یک بازی دوستانه هم خواهیم داشت. درست است که تمرین را دیر شروع کردیم اما بازیکنان ما حرفه‌ای هستند. ما پرسپولیس و محکوم به برد و قهرمانی هستیم. این نوید را به هواداران می‌دهیم که امسال هم برای قهرمانی خواهیم آمد.

پیروانی درباره دغدغه گل‌محمدی در چینش ترکیب تیم گفت: این بحث، بحث فنی است و من در خصوص بیرون زمین صحبت می‌کنم.

واکنش پیروانی به وضعیت آل‌کثیر

او درباره تمدید نکردن آل‌کثیر عنوان کرد: همه آرزویشان این است در پرسپولیس بازی کنند.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس درباره پست خداحافظی کامیابی‌نیا توضیح داد: یک بدعت بدی در فوتبال ما هست که به قول برادرم می‌گویند ما خوش استقبال و بدبدرقه هستیم.  در تمام تیم‌ها این اتفاق می‌افتد و بازیکن سال‌ها زحمت می‌کشد و با ناراحتی جدا می‌شود. البته حتی بزرگترین جشن را هم برای یک بازیکن بگیرند، اگر ناراحت باشد، ممکن است در جشن شرکت نکند. باید از بازیکن تجلیل شود و تشکر کنند. برند پرسپولیس همه را بزرگ کرده و تربیت کرده اما به هر حال درگیر نقل‌وانتقالات هستیم. البته من به عنوان یک رفیق از همه بازیکنانی که زحمت کشیدند، تشکر می‌کنم اما همه باید بدانند هر آمدنی، رفتنی دارد. البته همه باید بدانیم که باید یک بدرقه خوب هم داشته باشیم.