پخش ۲ فیلم سینمایی به مناسبت روز خبرنگار

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، فیلم سینمایی «همه مردان رئیس جمهور» به کارگردانی آلن جی پاکولا امشب دوشنبه، ۱۶ مرداد ماه و فردا شب سه شنبه، ۱۷ مرداد ماه فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» به کارگردانی مهرداد خوشبخت ساعت ۲۳ از شبکه نمایش سیما پخش خواهد شد.

در «همه مردان رئیس جمهور» رابرت ردفورد، داستین‌هافمن، جک واردن، جیسن روباردز و مارتین بالسام نقش آفرینی می‌کنند.

داستان این فیلم بر اساس ماجرای واقعی نوشته شده است. ماجرایی که در ۱۷ ژوئن ۱۹۷۲ در دوره ریاست جمهوری ریچارد نیکسون از ستاد فرماندهی دموکرات‌ها در واشینگتن با دستگیری پنج سارق با وسائل مدرن استراق سمع آغاز می‌شود و با ورود باب وودوارد گزارشگر تازه‌کار واشینگتن پست و کارل برنستاین گزارشگر پرانرژی و پی‌گیر روزنامه وارد مرحله تازه‌ای می‌شود ....

«همه مردان رئیس جمهور» امشب ساعت ۲۳ پخش و سه شنبه، ۱۷ مرداد ساعت‌های ۴ و ۳۰، ۹ و ۳۰ و ۱۷ بازپخش می‌شود.

همچنین فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» به کارگردانی مهرداد خوشبخت سه‌شنبه شب، ۱۷ مرداد ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه نمایش می‌رود و چهارشنبه، ۱۸ مرداد ساعت‌های ۴ و ۳۰، ۹ و ۳۰ و ۱۷ بازپخش خواهد شد.

علیرضا کمالی، حسن معجونی، ویدا جوان، شبنم گودرزی، حمیدرضا محمدی و نادر سلیمانی در «آبادان یازده ۶۰» ایفای نقش می‌کنند.

این فیلم سینمایی که محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است، روایتی متفاوت از غیرتِ مردم آبادان در شکست حصر این شهر در ابتدای جنگ با عراق است.

شهادت خبرنگار محمود صارمی به همراه هشت نفر از کنسولگریای جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در روز ۱۷ مرداد سال ۷۷ علت نامگذاری این روز توسط شورای فرهنگ عمومی به نام روز خبرنگار شد.