رقم درخواستی ساپینتو از استقلال مشخص شد

سرمربی پرتغالی فصل گذشته استقلال نیز در حالی از این تیم جدا شد که بخش عمده‌ای از مطالبات خود را دریافت نکرده و حالا شنیده می‌شود او و دستیاران خارجی‌اش نیز برای گرفتن طلب خود از باشگاه سابق‌شان، به فیفا شکایت کرده‌اند.

اینکه این احتمال وجود دارد که براساس رای این پرونده، پنجره استقلال بسته شود یک سوی ماجراست و سوی دیگر این است که به نظر می‌رسد این اتفاق هنوز برای مسئولان باشگاه استقلال درس عبرت نشده است؛ چراکه با وجود قرار گرفتن در تنگنای شدید مالی، اراده‌ای نیز برای توافق با طلبکاران خارجی از جمله ساپینتو در بین مدیران آبی دیده نمی‌شود.

در این ارتباط شنیده می‌شود سرمربی پرتغالی فصل گذشته استقلال و دستیارانش بیش از ۳۰۰ هزار دلار بابت مطالبات قرارداد و پاداش‌های خود طلبکار هستند و در این زمینه دفاعیه باشگاه نیز به فیفا ارسال شده است. سرمربی پرتغالی سابق استقلال نیز بلافاصله در بیانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی بعد از ترک ایران منتشر کرد، مدعی شده بود «در باشگاه ایرانی با چالش‌هایی مواجه شده است که دیگر نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت، از جمله بی‌احترامی برخی از حریفان، ۸ ماه حقوق معوقه و تصمیم‌های مشکوک داوران و کمیته انضباطی.»