دستگیری زورگیر موتورسوار در غرب تهران

سردار محمد معظمی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در تاریخ دوم شهریورماه امسال تیم عملیات کلانتری ۱۳۷ نصر درحال گشت‌زنی در محدوده خیابان ناظریان قمی بود که به یک دستگاه موتورسیکلت هوندای تکرو که در حال زاغ‌زنی از افراد گذری از خیابان بود، مشکوک شده و رفتار وی  را تحت نظر قرار دادند.

وی ادامه داد:‌ دقایقی بعد، متهم در همین حین به طرف شهروندی که در حال گذر از خیابان بود حمله‌ور و با تهدید سلاح سرد از وی اقدام به زورگیری و سرقت تلفن همراهش کرده و متواری شد. در همین راستا ماموران به سرعت برای دستگیری این زورگیر وارد عمل شده و تعقیب و گریز میان پلیس و متهم آغاز شد.  

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح مهار برای دستگیری این فرد، گفت:‌ مشخصات متهم به سایر گشت‌های انتظامی اعلام شد و مدتی بعد با ادامه عملیات تعقیب و گریز، موتورسیکلت متهم از سوی گشت‌های انتظامی توقیف شد و این فرد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

معظمی گودرزی با اشاره بازرسی از متهم گفت: ماموران در بررسی‌های بیشتر از متهم یک قبضه سلاح سرد و یک دستگاه تلفن همراهی را که لحظاتی قبل زورگیری کرده بود، کشف و ضبط کردند. همچنین این فرد تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به جرم خود و ۲۴ فقره سرقت مشابه دیگر اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه متهم دسگیر شده ۲۷ سال سن داشته و پیشتر نیز به جرم سرقت دستگیر و روانه زندان شده بود، گفت: مالخر اموال مسروقه از این فرد نیز مورد شناسایی قرارگرفت که به زودی این فرد نیز دستگیر خواهد شد. متهم نیز به همراه پرونده تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.