هالند رکورد‌ها را درو می‌کند

ارلینگ هالند در دومین فصل حضورش در فوتبال انگلیس به پیشرفت خیره‌کننده‌اش ادامه می‌دهد و رکورد‌های مختلفی را جابه‌جا کرده است. هالند دیروز (شنبه) در پیروزی ۵-۱ منچسترسیتی مقابل فولام، یک هت‌تریک دیگر را ثبت کرد.

به گزارش اکسپرس، هالند با عملکرد خوبش برابر فولام، اکنون ۴۲ گل در لیگ برتر به ثمر رسانده است. جالب اینکه ۱۵ گل از این ۴۲ گل هت‌تریک بوده است، یعنی پنج هت‌تریک. این در حالی است که تازه فصل دوم حضور هالند در سیتی شروع شده است و او با این تعداد هت‌تریک به رکورد بسیاری از ستاره‌های بزرگ سابق در لیگ برتر رسیده است؛ ستاره‌هایی، چون روبین فان‌پرسی، رود فان‌نیستلروی، یان رایت، اندی کول و دیمیتار برباتف همگی ستاره‌هایی‌اند که در تاریخ لیگ برتر پنج بار هت‌تریک کرده بودند و حالا هالند خیلی زود به رکورد آن‌ها رسیده است.

با توجه به اینکه هالند احتمالا چندین هت‌تریک دیگر را در لیگ برتر خواهد داشت، بازیکنان بعدی در لیست قربانیان احتمالی او عبارتند از لوئیس سوآرس، وین رونی، مایکل اوون، هری کین و تیری آنری.

بیشترین هت‌تریک در لیگ برتر:

۱۲ هت‌تریک

سرخیو آگوئرو

۱۱ هت‌تریک

آلن شیرر

۹ هت‌تریک

رابی فاولر

۸ هت‌تریک

هری کین

مایکل اوون

۷ هت‌تریک

وین رونی

۶ هت‌تریک

لوئیس سوارس

۵ هت‌تریک

دیمیتار برباتف
یان رایت
رود فان‌نیستلروی
روبین فان‌پرسی
ارلینگ هالند

در صدر این فهرست دو گلزن برتر لیگ برتر حضور دارند. سرخیو آگوئرو با منچسترسیتی ۱۲ هت‌تریک به ثمر رساند و آلن شیرر یازده هت‌تریک داشته است.

ارلینگ هالند پنجشنبه‌شب از سوی یوفا به عنوان بازیکن سال انتخاب شد. ارلینگ هالند در نخستین فصل حضورش در لیگ برتر انگلیس نمایش خیره‌کننده‌ای داشت و بیش‌ترین سهم را در قهرمانی سیتیزن‌ها ایفا کرد.

پیش از این نیز اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای لیگ برتر انگلیس ارلینگ هالند را به عنوان بهترین بازیکن فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ لیگ جزیره انتخاب کرد.

هالند توانست در لیگ جزیره ۳۶ گل برای سیتی به ثمر برساند که این یک رکورد در تاریخ این رقابت‌ها به شمار می‌آید.