هشدار بن گویر به نتانیاهو

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، روزنامه عبری‌زبان تایمز رژیم صهیونیستی نوشت، ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و رئیس حزب راست افراطی «عوتسما یهودیت» (قدرت یهود) تاکید کرد، اگر امتیاز‌هایی که به شکلی گسترده عاملی تعیین‌کننده در توافق عادی‌سازی روابط با عربستان تلقی می‌شود، به فلسطینی‌ها داده شود، حزبش و یک حزب راست‌گرای دیگر، از ائتلاف دولتی عقب‌نشینی خواهند کرد.

بن گویر اظهار کرد: اگر امتیاز‌هایی به فلسطینی‌ها داده شود، نه تنها ما بلکه حزب صهیونیسم دینی نیز هرگز در کابینه باقی نخواهد ماند.

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: نتانیاهو تنها همراه با بنی گانتس، رئیس حزب مخالف اردوگاه ملی که احتمال پیوستن به کابینه نتانیاهو جهت تضمین قرارداد عادی‌سازی روابط با عربستان را بعید دانست، می‌تواند چنین قراردادی را امضا کند.

اظهارات بن گویر پس از سخنرانی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل و تاکید او بر «تحقق گشایشی در روند عادی‌سازی روابط با ریاض و ایجاد خاورمیانه‌ای جدید» مطرح شد.

دو حزب عوتسما یهودیت و صهیونیسم دینی در مجموع ۱۴ کرسی پارلمان رژیم صهیونیستی را در اختیار دارند و بدون آن دو ائتلاف نتانیاهو اکثریت خود را از دست خواهد داد.