«دنیرو» و تبلیغ پرحاشیه تاکسی اینترنتی

 چندین گزارش منتشر شده در روزهای اخیر حاکی از آن است که دنیرو قرار است برای یک کمپین تبلیغاتی برای تاکسی اینترنتی «Uber» در بریتانیا، شخصیت اصلی در درام «راننده تاکسی» ساخته «مارتین اسکورسیزی» در سال ۱۹۷۶ را تکرار کند، نقشی که موقعیت او را به عنوان یکی از بازیگران بزرگ دوران خود تثبیت کرد.

به گزارش ورایتی، این گزارش‌های تائید نشده در نهایت موجب شد «پل شریدر» فیلمنامه‌نویس «راننده تاکسی» در یک پست فیسبوک از این ایده انتقاد کند و نوشت: «این که چرا باب (دنیرو) این کار را انجام می‌دهد، فراتر از حدس و گمان من است. اما من آن را ندیده ام و اگر خوش شانس باشم هرگز آن را نخواهم دید».

«Uber» در واکنش به این شایعات در بیانیه‌ای تایید کرد که دنیرو در اواخر سال در بریتانیا در تبلیغی برای این تاکسی اینترنتی دیده خواهد شد اما این کمپین تبلیغاتی هیچ ارتباط موضوعی با فیلم «راننده تاکسی» ندارد. «استن روزنفیلد» سخنگوی دنیرو نیز تاکید کرد که این بازیگر شخصیت «تراویس بیکل» را برای این تبلیغ احیا نمی‌کند.

  «راننده تاکسی»، فیلم هیجان‌انگیز روان‌شناختی نئونوآر، چهار نامزدی اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد برای دنیرو را به دست آورد.

«پل شریدر» پس از نوشتن فیلمنامه «راننده تاکسی» ساخته «اسکورسیزی» به همکاری خود با کارگردان برنده اسکار ادامه داد و «گاو خشمگین» (۱۹۸۰)، «آخرین وسوسه مسیح» (۱۹۸۸) و «احیای مردگان» (۱۹۹۹) را نیز نوشت. دنیرو هم دومین جایزه اسکار خود را برای بازی در نقش جیک لاموتا بوکسور میان وزن در فیلم «گاو خشمگین» دریافت کرد.

دنیرو اخیرا نیز در فیلم «قاتلان ماه کامل» جدیدترین ساخته اسکورسیزی در کنار «لئوناردو دی کاپریو» و «لیلی گلادستون» ظاهر شده است. داستان این فیلم برگرفته از کتاب پرفروش غیرداستانی نوشته «دیوید گرن» با همین عنوان و فیلم‌نامه‌ای از اسکورسیزی و اریک راث ساخته شده است و روایتگر داستان قتل چندین نفر در منطقه نفت‌خیز اوسیج در اوکلاهاما در دهه ۱۹۲۰ است.