انتقاد خبرگزاری حامی دولت از اقدامات فرانسه در خصوص حجاب!

خبرگزاری ایسنا، وابسته به جهاد دانشگاه و حامی دولت رئیسی نوشت: اقدامات دولت فرانسه علیه مسلمانان این کشور پس از مدارس، دانشگاه‌ها و... به میادین ورزشی نیز رسیده و وزارت ورزش این کشور اروپایی، ورزشکاران فرانسوی را از پوشیدن حجاب در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس منع کرده است.

«آمِلی اوده‌آ-کاستِرا» وزیر ورزش فرانسه می‌گوید پاریس در مسابقات المپیک سال آینده بر «رژیم سکولاریسم شدید» متمرکز است و از «بی‌طرفی محض» حمایت می‌کند.

البته منظور خانم کاسترا از سیاست بی‌طرفی و بدون سوگیری پاریس، همان اجبار مسلمانان فرانسه به تبعیت از دستورات دولت این کشور در کنار گذاشتن عقاید دینی خود و حضور در مسابقات ورزشی بدون حجاب است همچنان که حضور فوتبالیست‌های مسلمان فرانسوی با حجاب در مستطیل سبز ممنوع است.

این تصمیم دولت فرانسه اما با واکنش سازمان ملل و کمیته بین‌المللی المپیک مواجه شده و مقام‌های برگزارکننده المپیک گفته‌اند حضور ورزشکاران با حجاب در «دهکده بازی‌ها» بلامانع است.

سیاست متناقض و یک بام و دو هوای دولت فرانسه و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور این کشور در موضوع «آزادی» حالا به جایی رسیده که «حجاب اجباری را نماد سرکوب، تبعیض و بی‌عدالتی» می‌خوانند اما بی‌حجابی اجباری برای مسلمانان فرانسه را ترویج سکولاریسم و آزادی.