برنز دوبل ایران قطعی شد
تاریخ‌سازی برادران عالمیان در چین

تیم دوبل تنیس روزی میز ایران متشکل از نوشاد عالمیان و نیما عالمیان امروز (شنبه) در مرحله یک‌چهارم نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف ژاپن با ترکیب «میزوکی اویکاوا» و «سورا ماتسوشیما» رفت و با نتیجه ۳ بر صفر مقتدرانه به برتری دست یافت تا ضمن صعود به نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی کند.

بعد از کسب مدال تاریخی برنز تیمی تنیس روی میز ایران در بازی‌های آسیایی، حالا باید نخستین مدال دوبل تنیس روی میز کشورمان را در بازی‌های آسیایی جشن بگیریم. نیما و نوشاد عالمیان، لحظاتی پیش در یک نمایش فوق‌العاده، اجازه نفس کشیدن به دو پینگ‌پنگ باز ژاپنی را ندادند و با برتری قاطع ۳ بر صفر راهی نیمه نهایی شدند.

آنالیز دقیق حریف، از همان ابتدا برادران عالمیان را در مسیر پیروزی قرار داد تا آن‌ها موفق شدند در سه دست و با نتایج ۱۱ بر ۶، ۱۱ بر ۸ و ۱۱ بر ۵ تیم دوبل ژاپن متشکل از ماتسوشیتا و اویکاوا را شکست بدهند. با این برد ارزشمند مدال برنز تیم دوبل تنیس روی میز ایران برای نخستین بار در تاریخ قطعی شد و حالا این دو برادر برای صعود به فینال رقابت‌های دوبل مردان باید در مرحله نیمه نهایی و در فضای وحشتناک ورزشگاه گونگشو با تیم دو نفره چین دیدار کنند.

تنیس روی میز ایران پیش از این توانسته بود پس از ۶۵ سال به مدال برنز تیمی بازی‌های آسیایی دست پیدا کند و با مسجل شدن مدال برنز دوبل، برادران عالمیان در تاریخ تنیس روی میز ایران ماندگار شدند.