خزعلی: زنان ما در برابر هجمه‌های امپریالیسم رسانه‌ای ایستادند

انسیه خزعلی عصر امروز ۸ شهریور در اختتامیه جشنواره رسانه‌ای خورشید که در مرکز همایش‌های شهدای سلامت مشهد برگزار شد، با اشاره به تلاش غرب برای وارد کردن خدشه به هویت زن ایرانی، اظهار کرد: اما زنان ایرانی با ایستادگی و مقاومت خود اجازه ندادند غرب به اهدافش برسد. 

وی ادامه داد: در این زمینه، مقتدای آزادگان و پیامبر استقلال و عزت برای تمام‌مظلومان جهان، امام خمینی(ره) سکاندار عرصه‌ای شد که به زنان پیشگامی آموخت و مکرر می‌فرمود در نهضت انقلاب، زنان بر مردان مقدم بودند. زنان ایرانی گاه با فداکاری و بدرقه عزیزان خود به میدان نبرد، گاه با حمایت‌های خود از جبهه‌ها، گاه با حضور در سنگرهای دانش و گاه با فعالیت در عرصه‌های اقتصادی نقش تاثیرگذار خود را در جامعه نشان داده‌اند. 

معاون امور زنان ریاست جمهوری با بیان اینکه زنان ایرانی با تاسی از حضرت زهرا (س) توانستند الگوی سومی از زنان را به جهان معرفی کنند، افزود: زنان ما در برابر هجمه‌های امپریالیسم رسانه‌ای که تلاش کرد زیر نقاب زن و آزادی اهداف شوم خود را محقق کند، ایستادگی کردند. بانوان رسانه‌ای ایران نیز استوار ایستادند و همچون شیرین ابوعاقله حرکتی را انجام دادند که دشمن حتی از جنازه آنان در وحشت است. 

خزعلی بیان کرد: امروز زنان دنیا در کنار تروریسم حکومتی با مشکلات فراوانی روبرو هستند که نتیجه افراط‌گرایی و بهره‌کشی ظالمانه از جنسیت آنان در این مجامع است. بیشترین ضرر و زیان از این شعارها، متوجه زنانی است که گاه باید در سنین کودکی بدون همسر عهده‌دار فرزندانشان باشند، گاه جسم آنان طعمه هوسرانان شود و جنبش‌هایی مانند me too رقم زده شود و گاه مجبور شوند تفاوت‌های فیزیولوژیک خود را به اسم تساوی نادیده گیرند و معیار پیشرفت را مشابه مردان شدن بدانند و هویت خود را لگدمال کنند و سهم مضاعفی در مدیریت خانه و مسئولیت اجتماعی به دوش کشند. در حالی‌که عدالت حکم‌ می‌کند حمایت‌های ویژه‌ای از زنان صورت گیرد. 

وی با بیان اینکه اینجاست که نقش خانواده و لزوم حمایت از آن معلوم می‌شود، گفت: باید ما زنان با یکدیگر شبکه‌هایی را برای نشان دادن هویت زنان و مطالبات واقعی آنان به جهان تشکیل دهیم. مصائب و آسیب‌هایی که زنان در مجامع بین‌المللی تحمل می‌کنند، ما را موظف می‌کند. همان طور که رئیس جمهور در سازمان ملل مطرح کردند، مسئله خانواده را به یک دستور کار جهانی تبدیل کنیم و اجازه ندهیم خانواده و جنسیت مانند بسیاری دیگر از ثروت‌های فرهنگی به تاراج برود و بازیچه سودجویان شود. 

معاون امور زنان ریاست جمهوری تاکید کرد: ما باید با حفظ و حمایت خانواده، اجازه ندهیم با مفاهیمی نظیر خانواده‌های غیرطبیعی و چندگانه در حق بشریت جنایت شود. رهبری معتقداند زنان می‌توانند تاریخ را با تبیین روشنگری تغییر دهند، همان کاری که حضرت زینب کرد. 

خزعلی اضافه کرد: زنان نه فقط به خاطر منافع معنوی خود، بلکه برای اینکه منافع بشریت آسیب نبیند، در این مسیر روشنگری می‌کنند. این کار از عهده زنان برمی‌آید و از حق در برابر باطل دفاع می‌کنند. شما زنان پیام‌رسان و تبیین‌گر در این زمره قرار دارید.