نخستین شکست سیتی و ادامه تیره‌روزی‌های یونایتد
شروع عجیب هفته هفتم لیگ جزیره

در آغاز هفته هفتم لیگ برتر انگلیس استون‌ویلا در خانه میزبان برایتون رده سومی بود و توانست با نتیجه پر گل شش بر یک حریفش را در هم بکوبد. اولیه واتکینز (۳ گل)، پرویس استوپینیان (گل به خودی)، داگلاس لوئیز و یاکوب رمزی برای میزبان گلزنی کردند و تک گل برایتون را هم آنسو فاتی به ثمر رساند.

در دیگر دیدار مهم این هفته منچسترسیتی در مولینکس‌استادیوم مهمان ولورهمپتون بود و متحمل نخستین شکست فصل خود بعد از ۶ پیروزی متوالی شد. در این دیدار ابتدا روبن دیاز به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و میزبان را پیش انداخت. سپس خولیان آلوارز روی یک ضربه ایستگاهی تماشایی بازی را برای سیتیزن‌ها به تساوی کشاند. این پایان کار نبود و هوانگ هه‌چان گل پیروزی‌بخش نارنجی‌پوشان را به ثمر رساند تا منچسترسیتی اولین باخت فصلش را تجربه کند.

منچستریونایتد نیز در ادامه روند ناکامی‌هایش در لیگ جزیره در ورزشگاه اولدترافورد با یک گل مغلوب کریستال پالاس شد. این شکست در حالی رقم خورد که شیاطین سرخ چند روز قبل مهمان‌شان را در جام اتحادیه شکست داده بودند.

در سایر دیدارها، نیوکاسل با دو گل برنلی را برد. وستهام با همین نتیجه شفیلدیونایتد را از پیش رو برداشت و لوتون‌تاون با پیروزی دو بر یک برابر اورتون در گودیسون‌پارک به نخستین پیروزی فصلش رسید. همچنین آرسنال با چهار گل بورنموث را شکست داد و با توجه به شکست همشهری‌ها فاصله‌اش را با این تیم در صدر جدول کم کرد.

در مهم‌ترین دیدار هفته و از دقایقی دیگر، تاتنهام میزبان لیورپول است.