صعود رضا علیپور به نیمه نهایی بازی‌های هانگژو
دو سنگنورد ایران حذف شدند

در ادامه رقابت‌های سنگ‌نوردی بازی‌های آسیایی هانگژو، سه نماینده ایران در ماده سرعت امروز (سه‌شنبه، ۱۱ مهر) به رقابت با حریفان خود پرداختند. این سه سنگ‌نورد پیش از این موفق شده بودند از دور مقدماتی به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود کنند، اما در این مرحله تنها رضا علیپور توانست به دور یک‌چهارم راه پیدا کند.

محیا داربیان در گروه هشتم دور یک‌هشتم نهایی با سنگ‌نوردی از کره جنوبی به رقابت پرداخت و با ثبت زمان ۷.۹۴۳ ثانیه از صعود به یک‌چهارم نهایی بازماند. حریف دارابیان زمان ۷.۰۶۲ ثانیه را ثبت کرد.

در بخش مردان هم رضا علیپور در گروه سوم مرحله یک‌هشتم نهایی به رقابت با سنگ‌نوردی از هنگ‌کنگ پرداخت که با ثبت زمان ۵.۲۸ ثانیه به پیروزی رسید و راهی دور یک‌چهارم نهایی شد. 

میلاد علیپور دیگر سنگ‌نورد ایران بود که در گروه هشتم این مرحله با حریفی از چین رقابت کرد، اما زمان ۵.۵۲۴ ثانیه را ثبت کرد و با توجه به اینکه سنگ‌نورد کشور میزبان ۵.۲۸۲ ثانیه را به ثبت رساند، نماینده ایران از صعود به دور یک‌چهارم بازماند. 

در ادامه رضا علیپور در مرحله یک‌چهارم نهایی به رقابت با سنگ‌نوردی از کره‌جنوبی رفت و با ثبت زمان ۵.۱۶۲ ثانیه موفق شد به نیمه‌نهایی صعود کند.