علیرضا فغانی پاسخ اظهارات جنجالی رایزن فرهنگی را داد

اینکه در رسانه یک چیزی را به عنوان خودشیرینی همچین مسایلی را مطرح می‌کنند می‌تواند مورد پیگرد قانونی هم قرار بگیرد که حالا من هم انشالله روال اداری و قضایی را پیگیری می‌کنم و نمی‌دانم اصلا این مسایلی که این عزیزان مطرح می‌کنند ازکجا میاد و یا چه فکری پشتش هست.

فغانی در پاسخ به اینکه فدراسیون فوتبال استرالیا پشت او ایستاد، اما فدراسیون فوتبال ایران هیچ بیانیه‌ای درمقابل هجمه عراقی‌ها نداد توضیح داد: خب ما را از خودشان نمی‌دانند و این چند ساله که ما برای ایران داوری کردیم و این همه افتخارات داوری رقم خورد، شاید این عزیزان این‌ها را همه نادیده می‌گیرند، ولی اصلا برای من مهم نبود و شاید بعضی‌ها ازت دفاع کنند زیاد اصلا جنبه مثبتی نداشته باشد و جنبه منفی آن بیشتر از جنبه مثبت جلوه کند.

فغانی ادامه داد: شما همه در جریان هستید بعد از اینکه من از ایران مهاجرت کردم گفتم تا زمانی که ایران بخواهد در بحث بین‌المللی من به نام ایران فعالیت می‌کنم. سال گذشته ایران نخواست و برای من این فرصت پیش آمد که از استرالیا، جایی که شغلم داوری است، این فرصت را پیدا کنم که در سطح بین المللی به اسم استرالیا شرکت کنم، ولی هر چند پاسپورت من ایرانی است و همه جا زده داور ایرانی. باعث افتخارم هم هست که به نام استرالیا و به اسم ایرانی در جام ملت‌های آسیا حضور داشتم.