شرط بازی کردن ماشاریپوف برای استقلال

جلال‌الدین ماشاریپوف کاپیتان ازبکستان در جام ملت‌های آسیا بعد از توافق با مسئولان استقلال روز یکشنبه به تهران رسید تا کارش را با آبی‌پوشان استارت بزند.

ماشاریپوف بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است صبح امروز (دوشنبه) به مرکز پزشکی ایفمارک برود و تست‌های پزشکی را پشت سر بگذارد. او سپس باید قرارداد خود را با حضور در باشگاه استقلال به امضا برساند تا مسئولان باشگاه بتوانند مراحل اداری برای ثبت قرارداد این بازیکن را پشت سر بگذارند.

مسئله مهم این است که مدیران استقلال برای ثبت قرارداد ستاره ازبکستانی خود باید نام برخی نفرات را از لیست خود خارج کنند. اگرچه با جدایی سعید مهری از استقلال لیست بزرگسال این تیم یک جای خالی دارد، اما قرارداد او با آبی‌ها ۱۶۰ میلیون تومان بود و بی‌شک ثبت قرارداد ماشاریپوف با توجه به مسائل سقف بودجه به خارج شدن نام یک نفر دیگر از لیست ربط خواهد داشت.


به نظر می‌رسد با توجه به اینکه کوین یامگا فصل جاری را از دست داده، نامش از لیست استقلال بیرون بیاید، اما این مسئله هم نیازمند توافق با این بازیکن برای فسخ قرارداد است. از سوی دیگر اگر مسئولان استقلال بازیکن دیگری را نیز بخواهند از لیست خارج کنند باید قرارداد او را به صورت توافق فسخ کنند تا بتوانند با حفظ سقف بودجه خود از ماشاریپوف بهره ببرند.

استقلال روز جمعه مقابل نفت آبادان به میدان خواهد رفت و تا آن زمان مسئولان باشگاه برای ثبت قرارداد این بازیکن در سازمان لیگ و بهره گرفتن از او در مسابقه حساس جمعه فرصت خواهند داشت.