پیروزی قاطع میلان، لیورپول، مارسی و رم در شب توقف بنفیکا و وستهام

 در ادامه بازی‌های دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا، شب گذشته (پنجشنبه) از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران چهار دیدار همزمان برگزار شد که در مهمترین بازی تیم فوتبال میلان در ورزشگاه سن‌سیرو میهمان خود تیم اسلاویاپراگ را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد.

در این بازی که میهمان چکی از دقیقه ۲۶ با اخراج دیوف در خط دفاعی ۱۰ نفره شد، برای میلان اولیویه ژیرو در دقیقه ۲۴، تیانی ریندرز در دقیقه ۴۴، روبن لوفتوس چیک در دقیقه ۱+۴۵ و کریسیتن پولیسیک در دقیقه ۸۵ گلزنی کردند و گل‌های تیم اسلاویا پراگ هم در دقایق ۳۶ و ۶۵ به ترتیب توسط داوید دودرا و شرانزا به ثمر رسیدند.

در فرانسه نیز تیم مارسی میهمان خود ویارئال اسپانیا را با نتیجه ۴ بر صفر در هم کوبید. جردن ورتو در دقیقه ۲۳، یرسون موسکرا در دقیقه ۲۸ (گل به خودی) و پیر امریک اوبامیانگ دو بار در دقایق ۴۲ (پنالتی) و ۵۹ گل‌های مارسی را زدند؛ ضمن اینکه ویارئال از دقیقه ۶۲ با اخراج آلبرتو مورنو ۱۰ نفره شد.

در بازی‌های همزمان فرایبورگ با یک گل از سد وستهام گذشت تا دیگر نماینده انگلیس نیز مانند برایتون با شکست دور رفت را به پایان رسانده باشد. بنفیکای پرتغال نیز در خانه برابر گلاسکو رنجرز اسکاتلند به نتیجه‌ای بهتر از تساوی ۲-۲ دست پیدا نکرد.

براساس این گزارش، در پراگ پایتخت جمهوری چک، تیم فوتبال لیورپول میزبان خود تیم اسپارتاپراگ را با نتیجه ۵ بر یک در هم کوبید. الکسیس مک آلیستر در دقیقه ۶ (پنالتی)، داروین نونیس در دقایق ۲۵ و ۳+۴۵، لوئیس دیاس در دقیقه ۵۳ و دومنیک سوبوسلای در دقیقه ۳+۹۰ برای لیورپول گلزنی کردند و تنها گل میزبان را هم کانر بردلی بازیکن لیورپول با گشودن دروازه خودی در دقیقه ۴۶ زد.

در بازی همزمان در ورزشگاه المپیکوی شهر رم تیم فوتبال رم با نتیجه ۴ بر صفر بر میهمان خود تیم برایتون انگلیس غلبه کرد. پایولو دیبالا در دقیقه ۱۳، روملو لوکاکو در دقیقه ۴۳، جانلوکا مانچینی در دقیقه ۶۴ و برایان کریستانته در دقیقه ۶۸ گل‌های رم را در این بازی به ثمر رساندند. سردار آزمون در دقیقه ۸۸ این مسابقه به جای روملو لوکاکو وارد میدان شد.

در بازی سوم، اما تیم بایرلورکوزن صدرنشین جدول رده‌بندی بوندس‌لیگا به تساوی ۲-۲ برابر میزباش تیم قره‌باغ آذربایجان رضایت داد. لورکوزن در حالی به تساوی بسنده کرد که دو گل از حریف عقب بود. گل نخست قره‌باغ در دقیقه ۲۶ توسط یاسین بنزیا و گل دوم آن در دقیقه جونینیو در دقیقه ۲+۴۵ رقم خورد. البته فلورین ویرتز در دقیقه ۷۰ و پاتریک شیک در دقیقه ۲+۹۰ با گل‌های خود لورکوزن را به بازی برگرداندند.

بازی‌های دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا پنجشنبه هفته آینده برگزار خواهند شد.