حکم جدید پیمان جبلی؛ محمدعلی صائب کیست؟

به نقل از روابط عمومی صداوسیما، در حکم جبلی برای محمدعلی صائب آمده است: «نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجربه جناب‏عالی، شما را به ‏‏عنوان «سرپرست معاونت سیاسی» منصـوب می‌کنم. ضروری‏ است همه محور‌های حکم انتصاب معاون سیاسی به‌صورت جدی در دستور کار شما و مورد پیگیری مستمر در آن حوزه باشد. تجربه عملیات رسانه‏‌ای بی‏ سابقه و گسترده رسانه ملی در انتخابات اخیر نشان داد که شکوفایی ظرفیت ‏های بزرگ با همت و عزم همکاران قابل تحقق است و معاونت سیاسی می‏تواند در این زمینه یکی از پیشران‏‌های رسانه ‏ملی باشد.

لازم می‏‌دانم از زحمات و تلاش‌‏های مفید برادر گرامی جناب آقای علیرضا خدابخشی که از این مسئولیت استعفا کرده‏‌اند قدردانی نمایم و برای شما در حفظ نقاط قوت گذشته و افزودن مزیت‏های جدید آرزوی توفیق دارم.»

محمدعلی صائب از سال ۷۹ تا ۸۹ در سمت‌های خبری رادیو پیام، رادیو جوان و رادیو ایران مشغول فعالیت بوده است. وی قائم‌مقامی اداره کل پخش اخبار صدا، خبرنگاری در معاونت خبر مرکز خراسان جنوبی تا سال ۹۴، معاونت خبر مرکز خراسان جنوبی تا سال ۹۸ و مسئولیت باشگاه خبرنگاران جوان این استان را نیز در کارنامه رسانه‌ای خود دارد. صائب از شهریور ۱۴۰۱ ریاست خبرگزاری صداوسیما را برعهده داشت.