باند رفت آزادراه رود بارمنجیل فردا افتتاح می‌شود

خیرالله خادمی با اشاره به این‌که قطعه منجیل-رودبار در آزادراه قزوین-رشت حلقه مفقوده این آزادراه بود، اظهار کرد: 8.2 کیلومتر آزادراه باقیمانده در سخت‌ترین محل که با خانه‌های مردم تلاقی داشت، ساخته شد.

وی با یادآوری این‌که این قطعه حدود 11 کیلومتر بود که 3 کیلومتر آن سال 96 افتتاح شده بود، ادامه داد:‌ از 8.2 کیلومتر باقیمانده 2 کیلومتر پُل، 3 کیلومتر تونل و مابقی نیز دیواره‌ها و ترانش‌های خیلی بلندی است که برای عبور از حاشیه سفیدرود احداث شده است.

وی با بیان این‌که برای ساخت این قطعه حدود 2200 میلیارد تومان هزینه شده است، گفت:‌ ساخت این پروژه از سال 98 آغاز شده که قرار است فردا دوشنبه با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری برسد. ارزش روز این طرح حدود 5000 میلیارد تومان برآورد می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با اشاره به این‌که باند رفت آزادراه با 8.2 کیلومتر تکمیل می‌شود، اضافه کرد: برای رفاه مردم رودبار باند برگشت این قطعه را نساختیم تا اشغال این شهر به هم نخورد.

خادمی با بیان این‌که این سومین آزادراهی که در سال 1402 به بهر‌ه‌برداری می‌رس، اظهار کرد:‌پیش از این دو آزادراه شیراز-اصفهان و باند 2 آزادراه تهران-شمال افتتاح شده بود که با احتساب آزادراه منجیل-رودبار امسال 242 کیلومتر آزادراه به بهره‌برداری می‌رسد. این رقم در مقایسه با میانگین ساخت سالانه 90 کیلومتر آزادراه، 2.5 برابر بیشتر است.