بازداشت مرد میانسال به دلیل اغفال دختر دانشجو

سردار  علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: چند روز پیش زن جوانی به اداره چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و اعلام کرد که دخترش سه ماه قبل برای درس خواندن از شهرستان به تهران آمده و در خوابگاه دانشجویی مستقر شده است، اما از چند روز پیش که دخترش از خوابگاه خارج شده، دیگر به خوابگاه بازنگشته و تلفن همراهش نیز خاموش است.

وی با بیان اینکه رسیدگی به این موضوع به فوریت در دستورکار ماموران دایره چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت، گفت: تیمی از کارآگاهان راهی محل مورد نظر شده و با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف جرم متوجه شدند که  دختر جوان به دانشگاه نیز مراجعه نکرده است. کارآگاهان  در ادامه با اقدامات اطلاعاتی و بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف خوابگاه فقدانی متوجه شدند، دختر گمشده با مرد میانسال با موهای بور در ارتباط بوده و در آخرین روز حضور در خوابگاه نیز همین فرد با او ملاقات داشته است. 

ولیپور گودرزی با بیان اینکه کارآگاهان در ادامه تحقیقات متوجه شدند که مرد میانسال با معرفی خود به عنوان فردی ثروتمند به دختر جوان وعده ازدواج داده است، گفت:‌دختر جوان نیز با شگرد ازدواج اغفال شده و از خوابگاه فرار کرده بود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد:‌همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان با روش‌های علمی مقصد فرار این افراد  را در غرب تهران شناسایی کنند. آنان در گام ‌بعدی با هماهنگی‌ مرجع قضائی و با اجرای یک عملیات منسجم موفق به دستگیری متهم  شدند که با دستگیری این فرد نیز دختر جوان پیدا شد.

وی با اشاره به انتقال مرد میانسال به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی گفت:  متهم پس از انتقال به اداره چهارم پلیس آگاهی در جریان بازجویی‌های اولیه به جرم خود مبنی بر اغفال دختر جوان با وعده ازدواج و ترغیب او برای فرار از خوابگاه اعتراف کرد.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه دختر جوان هم که از اقدام خود پشیمان بود، به خانواده‌اش تحویل داده شد، گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.