شروع سال جدید با دیدار‌های مهیج ملی

شروع سال جدید با دیدارهای ملی همراه خواهد بود و تیم‌های مدعی و بزرگ برابر حریفانشان به میدان خواهند رفت. در اروپا دیدارهای ملی را شاهد خواهیم بود و تیم‌های ملی چند ماه مانده به شروع یورو در دیدارهای دوستانه به مصاف حریفانشان می‌روند.

ایتالیا

قهرمان یورو ۲۰۲۰ در آمریکا اردوی تمرینی بر پا و خودش را برای حضور در یورو ۲۰۲۴ آماده خواهد کرد. آتزوری که در یورو در گروه دشواری قرار گرفته و باید به مصاف آلبانی، اسپانیا و کرواسی برود، در دو دیدار دوستانه در فروردین به مصاف اکوادور و ونزوئلا خواهد رفت. تیم ملی فوتبال ایتالیا به سختی توانست به یورو ۲۰۲۴ صعود کند. ایتالیا در دیدار پایانی با تساوی بدون گل برابر اوکراین متوقف شد و این تساوی کافی بود تا با ۱۴ امتیاز به عنوان تیم دوم و به دلیل بازی رودررو راهی یورو شد.

ایتالیا - ونزوئلا
ایتالیا - اکوادور

اسپانیا

تیم ملی فوتبال اسپانیا نیز باید در دو دیدار دوستانه برابر تیم ملی کلمبیا و برزیل قرار گیرد. فدراسیون فوتبال اسپانیا در اوایل اسفند ۱۴۰۲ قرارداد سرمربی این تیم را تا سال ۲۰۲۶ تمدید کرد.  طبق اعلام فدراسیون فوتبال اسپانیا قرارداد دلافوئنته تا سال ۲۰۲۶ تمدید شده است و به این ترتیب او تا جام جهانی ۲۰۲۶ روی نیمکت این تیم خواهد بود.

اسپانیا - کلمبیا
اسپانیا - برزیل

فرانسه

خروس‌ها با توجه به ثباتی که روی نیمکت داشتند، از مدعیان قهرمانی در یورو ۲۰۲۴ محسوب می‌شوند. شاگردان دشان با قدرت به یورو رسیدند و حالا در دو دیدار خانگی به مصاف آلمان و شیلی خواهند رفت. تیم ملی فوتبال فرانسه در آخرین بازی خود در مقدماتی یورو ۲۰۲۴ با تساوی دو بر دو برابر یونان متوقف شد این تساوی در شرایطی به دست امد که صعود فرانسه قطعی شده بود.

فرانسه - آلمان
فرانسه - شیلی

بلژیک

«شیاطین سرخ» که توسط دومینیکو تدسکو هدایت می‌شوند از سپتامبر ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۲۲ در رنکینگ جهانی فیفا تیم اول بودند ولی در جام جهانی عملکرد ضعیفی داشتند. روبرتو مارتینس بلافاصله پس از شکست در مرحله گروهی جام جهانی از سرمربیگری تیم ملی بلژیک استعفا کرد و دومنیک تدسکو هدایت این تیم را عهده‌دار شده است. بلژیکی ها نیز از مدعیان قهرمانی در یورو هستند و باید در دو دیدار در فروردین در خانه حریفانشان به میدان بروند.

ایرلند - بلژیک
انگلیس - بلژیک

برزیل

فدراسیون فوتبال برزیل بعد از ناکامی در جذب کارلو آنچلوتی، دوریوال جونیور را به عنوان سرمربی جدیدش انتخاب کرد. فرناندو دینیز هدایت تیم ملی فوتبال برزیل را پس از جام جهانی ۲۰۲۲ بر عهده داشت. تیم ملی فوتبال برزیل با هدایت دینیز در شش باری که به میدان رفت سه شکست را پذیرا شد و تنها دو پیروزی را کسب کرد. برزیل در دیدارهای دوستانه‌ای که در فروردین برگزار خواهد کرد به دیدار تیم‌های ملی انگلیس و اسپانیا خواهد رفت تا با این دو دیدار سنگین خودش را آماده رقابت‌های دشوار در انتخابی جام جهانی کند.

برزیل - انگلیس
برزیل - اسپانیا

آرژانتین

قهرمان جهان در بازی‌های دوستانه آتی‌اش به مصاف تیم‌های السالوادور و کاستاریکا خواهد رفت. این آخرین تور آماده‌سازی تیم ملی آرژانتین برای حضور در کوپا آمه‌ریکای ۲۰۲۴ خواهد بود. آرژانتین، مدافع عنوان قهرمانی، قرار است در مرحله گروهی کوپاآمه‌ریکا با پرو برنده دو دوره رقابت‌ها، شیلی و برنده دیدار کانادا - ترینیداد و توباگو پیکار کند.

آرژانتین - السالوادور
آرژانتین - کاستاریکا

در آسیا نیز قرار است دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ برگزار شود و تیم ملی فوتبال ایران باید در دو دیدار برابر تیم ملی ترکمنستان قرار گیرد.