بیانیه حزب اعتدال و توسعه در محکومیت حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه

 حزب اعتدال و توسعه در بیانیه ای، حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه را محکوم کرد.

متن بیانیه این حزب به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ وَأُولَئِکَ هُمُ الْفَائِزُونَ (توبه-۲۰)

آنان که ایمان آوردند و هجرت گزیدند و در راه خدا با مال و جان خود به جهاد پرداختند در نزد خدا برترین درجه را دارند و آنان رستگارانند.
 
اقدام جنایتکارانه رژیم تبهکار و کودک کش صهیونیستی در حمله به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق که در ماه مبارک رمضان و مصادف با سالگرد مولی الموحدین حضرت علی (ع) این اسوه تقوا و عدالت صورت گرفت و منجر به شهادت جمعی از مستشاران نظامی از جمله سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی، سردار محمد هادی حاج رحیمی گردید خشم و انزجار مردم مسلمان و آزاده ایران و جهان را نسبت به درنده خویی و نقض فاحش و مکرر مقررات بین المللی توسط این رژیم سفاک برانگیخت.
 
حمله تروریستی به یک مقر دیپلماتیک، نقض آشکار منشور ملل متحد، قوانین بین‌الملل و اصل اساسی مصونیت اماکن دیپلماتیک و کنسولی است.
 
بدون شک بی پروایی این رژیم تبهکار و زیر پا نهادن تمامی معاهدات و مقررات بین المللی و کشتار مردم بی گناه که با حمایت‌های سیاسی، نظامی و تبلیغاتی سردمداران دولت آمریکا و برخی از کشور‌های اروپایی به عنوان هژمونی استکباری و امپریالیسم معاصر صورت می‌گیرد صلح، امنیت و ثبات نظام بین الملل را به شدت در مخاطره قرار داده است.

کشتار بی رحمانه و کم نظیر و نسل کشی بیش از ۳۲ هزار نفر از مردم مظلوم غزه که اکثریت آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند و آواره ساختن بیش از ۲ میلیون نفر از مردم بی پناه فلسطین موجب مخالفت و انزجار افکار عمومی منطقه‌ای و جهانی و فشار‌های داخلی علیه آن رژیم گردیده است؛ لذا به منظور جبران شکست‌های پیاپی دربرابر ضربات کوبنده نیرو‌های مقاومت به اقدامات کوردلانه و جنون آمیز متوسل شده و تلاش می‌کند بر ناکامی‌های خود سرپوش بگذارد.

پر واضح است که اساس ایدئولوژی و اصول حکمرانی این رژیم غاصب بر «تروریسم» و اقدامات «جنون آمیز» بنیان شده و با عملیاتی سازی اقدامات قرون وسطایی پر تکرار عملاً به «ماشین کشتار و نسل کشی» مبدل گردیده اند.
 
حزب اعتدال و توسعه این تجاوز آشکار و دهشتناک را که به شهادت مظلومانه جمعی از نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیپلمات‌های کشورمان انجامید را محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، خانواده معزز شهدا و ملت شریف ایران تسلیت عرض نموده و ضمن محکوم نمودن این جنایت آشکار بین المللی، از مسئولان نظام انتظار دارد با اتخاذ تدابیر هوشمندانه نسبت به طراحی و عملیاتی نمودن پاسخی درخور، قاطع و بازدارنده در راستای حفظ امنیت و منافع کشور اقدام لازم صورت پذیرد.
 
وَمَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِندِ اللّهِ الْعَزِیزِ الْحَکِیم
حزب اعتدال و توسعه
۱۴۰۳/۰۱/۱۵