عضو هیات رییسه مجلس:
زمان و نحوه برگزاری اختتامیه و افتتاحیه مجالس یازدهم و دوازدهم تغییر می‌کند

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از احتمال تغییر زمان برگزاری مراسم اختتامیه و افتتاحیه مجالس یازدهم و دوازدهم خبر داد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی درباره زمان برگزاری مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم و افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور و هیات همراه ایشان به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم ایران اسلامی و خانواده‌های محترم شهدای این سانحه، اظهار داشت: با توجه به این اتفاق ناگوار، احتمال تغییر زمان برگزاری مراسم اختتامیه مجلس یازدهم و افتتاحیه مجلس دوازدهم وجود دارد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: فردا سه‌شنبه (اول خردادماه) به احتمال زیاد صحن علنی مجلس برگزار نخواهد شد و برگزاری زمان و نحوه مراسم اختتامیه و افتتاحیه مجالس یازدهم و دوازدهم هم متفاوت خواهد بود و به شیوه و زمانی دیگر برگزار خواهد شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

حجت الاسلام آل هاشم، نماینده، ولی فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

آیت الله سیّد ابراهیم رئیس‌الساداتی ۶۴ ساله هشتمین رئیس‌جمهور ایران بود.

وی متولد ۲۳ آذر ۱۳۳۹ شهر مقدس مشهد بود و مسئولیت‌هایی، چون ریاست قوه قضاییه و معاونت اول این قوه، دادستانی کل کشور، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و نائب رئیسی مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان قدس رضوی را در کارنامه داشت.

رهبر انقلاب شهریور ماه به مناسبت هفته دولت ضمن قدردانی و تمجید از عملکرد خوب و قوی دولت در برخی بخش‌ها از جمله «کار‌های زیربنایی»، «رشد شاخص‌های کلان اقتصادی» و «سیاست خارجی»، گفتند: حضور در بین مردم و مواجهه مستقیم و صمیمی و متواضعانه با آن‌ها، بسیار با ارزش است. ساده‌زیستی، مواضع انقلابی، روحیه جهادی و بکارگیری جوانان در رده‌های گوناگون مدیریتی را از دیگر کار‌های تحسین برانگیز دولت خواندند.